Dzieje się Najnowsze Polityka Prawo

Ewangelikalni chrześcijanie walczą z aborcją w Brazylii

Choć w wielu państwach legalizuje się morderstwo prenatalne zwane dla zmylenia aborcją to znajdziemy przypadki, gdzie w tej sprawie można patrzeć z dużym optymizmem. Jednym z nich jest Brazylia.

Posłowie ugrupowania Frente Parlamentar Evangelico (por. Ewangelikalny Front Parlamentarny) zaproponowali  wprowadzenie do konstytucji poprawki mającej na celu całkowicie zakazać aborcji. Obecnie prawo brazylijskie podobne jest do polskiego, gdzie w niektórych przypadkach jak np. gwałt zezwala się na zamordowanie dziecka w łonie matki. Środowiska będące przeciwko aborcji mają ogromne poparcie kościołów protestanckich, które dynamicznie rozwijają się w całej Ameryce Południowej. Na ulice wyszły feministki protestując przeciw proponowanym zmianom. Jak informuje Gazeta Wyborcza aborcja w Brazylii jest czwartą najpowszechniejszą przyczyną śmierci kobiet.

Film z protestu feministek

 

Jedno z przykazań brzmi: „Nie morduj” (często jest nieprecyzyjnie przetłumaczone na „Nie zabijaj”). Chrześcijanie nie mogą popierać aborcji ani opowiadać się za kompromisem w tej sprawie.

źródło: http://wyborcza.pl/7,75399,22686733,brazylia-religijni-fundamentalisci-chca-zakazac-aborcji.html

Wypowiedz się:

One Reply to “Ewangelikalni chrześcijanie walczą z aborcją w Brazylii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *