Dzieje się Najnowsze Prześladowania

Nigeria: Fulańscy pasterze wciąż mordują chrześcijan

Nigeryjska prowincja Plateau kolejny raz spłynęła krwią niewinnych chrześcijan. Wojujący muzułmanie z zimną krwią mordują innowierców.

Fulanie (ang. Fula people, Fulani) – wyznający islam lud zamieszkujący m.in. Nigerię, dokonał masakry w nigeryjskiej prowincji Plateau, grabiąc i niszcząc 95 domostw i trzy kościoły. Bandyci spalili żywcem jednego z pastorów oraz jego rodzinę.

Na fanpage’u amerykańskiej działaczki Pameli Geller ukazał się film z dramatycznym apelem innego nigeryjskiego duchownego, błagającego ze łzami w oczach Stany Zjednoczone o wstawienie się za ginącymi chrześcijanami: „Ameryko, Ameryko, Ameryko! Proszę, wesprzyj nas! Umieramy, Ameryko. Błagam cię, ratuj nasze życia!”

Warto przypomnieć, że fulańscy muzułmanie już wcześniej dokonywali napaści na chrześcijan. W marcu 2010 roku, tylko w ciągu jednego dnia wymordowali 500 osób w mieście Dogon Na Hauwa, zaś w czerwcu 2010 roku w wyniku rajdów na chrześcijańskie wioski zginęło około 200 osób. Konflikt ten jest dodatkowo zaogniony przez spory o terytorium między pasterzami a rolnikami. Nigeria zajmuje 12. miejsce w rankingu prześladowań Open Doors.

zdjęcie: firstpost.ng
źródło: today.ng

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: