Strona główna Dzieje się Katolicka nienawiść wobec muzułmanów

Katolicka nienawiść wobec muzułmanów

26 stycznia obchodzi się dzień islamu w polskim Kościele Katolickim. Dzień ten choć ma na celu ukazanie miłości muzułmanom tak naprawdę jest on seansem nienawiści.

W ramach dialogu międzyreligijnego akcentuje się okazywanie szacunku wyznawcom mahometanizmu oraz dopuszcza się m.in. takich praktyk jak zachwalanie Koranu. O ile zrozumiałe jest okazywanie szacunku muzułmanom, o tyle propagowanie religii muzułmańskiej jest skandalem. Poniżej w punkach absurdy wynikające ze świętowania dnia islamu:

1. Biblia głosi, że poza Jezusem nie ma zbawienia, zaś Kościół Katolicki idzie dalej i naucza (wg oficjalnych dokumentów), że poza Kościołem Katolickim nie ma zbawienia:

Sobór florencki, sesja II, Bulla unii z Koptami (Cantate Domino):

16. Mocno wierzy, wyznaje i głosi: że nikt z tych, co są poza Kościołem katolickim, nie tylko poganie, ale i Żydzi, heretycy i schizmatycy, nie mogą stać się uczestnikami życia wiecznego, ale pójdą „w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom”, jeśli przed końcem życia nie będą do niego włączeni; i że jedność ciała Kościoła znaczy tak wiele, iż jedynie ludziom w nim pozostającym sakramenty kościelne, posty, jałmużny i inne dzieła pobożności pomagają do zbawienia, a trudy chrześcijańskiej walki przynoszą nagrody wieczne, gdyż nikt – jakichkolwiek by jałmużn nie udzielał, nawet gdyby dla imienia Chrystusa przelał swą krew – nie może być zbawiony, jeśli nie pozostaje w łonie Kościoła katolickiego i w jedności z nim.”

Dodajmy do tego fragment bulli Unam Sanctam Bonifacego VIII:

„Toteż oznajmiamy, twierdzimy, określamy i ogłaszamy, że posłuszeństwo każdej istoty ludzkiej Biskupowi Rzymskiemu jest konieczne dla osiągnięcia zbawienia.

Zamiast odprawiać jakieś szopki z muzułmanami głośmy im Ewangelię, bo jeśli jej nie przyjmą trafią do piekła. Co prawda znajdziemy w dokumentach Kościoła Katolickiego informacje, że ci co nie mieli możliwości poznania wiary katolickiej mogą być zbawieni (np. Katechizm Piusa X punkt 162.) niemniej wszyscy muzułmanie mieszkający w Europie mają możliwość poznania prawdy o Jezusie. Katolicy, którzy nie głoszą muzułmanom Chrystusa okazują im szczególną nienawiść, gdyż zgadzają się by trafili do piekła.

2. Wielu katolików opowiada się za dialogiem religijnym, który przyczyni się do pokoju między chrześcijanami a światem muzułmańskim. O ile są to cele szczytne, o tyle jest to obrzydliwe, gdyż odbywa się to kosztem Prawdy Ewangelicznej. Sam Jezus powiedział:

„Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.” (Mt. 10:34-36)

Zdarza się, że przyjęcie Ewangelii wywołuje wewnątrzrodzinne konflikty. Widać to szczególnie w świecie islamu, gdzie za porzucenie wiary muzułmańskiej można liczyć się z karą śmierci nawet ze strony najbliższych.

W 1999 roku Jan Paweł II zdradził Chrystusa całując Koran.

3. Dni islamu fałszują prawdziwy obraz tej religii. Słynie ona ze szczególnej nietolerancji, okrucieństwa, łamania praw człowieka. Największą grupą prześladującą chrześcijan są właśnie muzułmanie. Co w takiej sytuacji muszą czuć chrześcijanie, którzy za porzucenie islamu narażeni są na śmierć? Co w tej sytuacji muszą czuć chrześcijanie od których odwróciła się muzułmańska rodzina? Katolicy, którzy obchodzą dzień islamu w Kościele Katolickim plują na chrześcijan, którzy dla Jezusa porzucili islam.

4. Pamiętajmy, że islam neguje śmierć i zmartwychwstanie Jezusa, pamiętajmy że w islamie Jezus jest tylko człowiekiem. Co ciekawe muzułmanie wierzą, że Chrystus przyjdzie ponownie. Ci radykalniejsi twierdzą, że Jezus ogłosi się muzułmaninem i będzie prześladować żydów i chrześcijan. Świetnie to pasuje do wizerunku Antychrysta, który będzie zwalczać chrześcijan i nawróconych Żydów.

Czemu o tym napisałem na portalu protestanckim? Muzułmanin, który staje się katolikiem i prawdziwie powierzy swe życie Chrystusowi będzie zbawiony, nawet mimo wiary w fałszywe doktryny jak np. czyściec. Nawracanie muzułmanów i wyznawców innych religii powinno być dla chrześcijan najważniejsze, gdyż Budda, Mahomet, Konfucjusz, Nanak i inni nie umarli za nasze grzechy. Nie należy modlić się z muzułmanami, ale należy modlić się za ich nawrócenie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.