Strona główna Najnowsze Kim jest Wielka Nierządnica?

Kim jest Wielka Nierządnica?

Wielka nierządnica czyli Kościół Katolicki
W Księdze Apokalipsy znajdziemy tajemniczą postać zwaną Wielką Nierządnicą. Kogo lub co ona symbolizuje?

1. W Słowie Bożym Jezus jest porównany do pana młodego, zaś Kościół jest panną młodą (Ap. 19:7-9). Oprócz wiernej panny młodej znajdziemy w Biblii opis prostytutki, która zostanie przez Boga osądzona (Ap. 18:8). Prostytutka jako zaprzeczenie kobiety wiernej będącej Kościołem musi reprezentować fałszywy Kościół zwodzący ludzi.

2. Nierządnica jest wpływowym politycznie miastem (Ap. 17:18) położonym na siedmiu wzgórzach (Ap. 17:9). Miasto to zwane jest Babilonem (Ap. 17:5).

3. Lafirynda ubrana jest w purpurę i szkarłat (Ap. 17:4).

4. Prostytutka jest pijana krwią świętych (Ap. 17:6).

5. Wpływy wszetecznicy mają charakter globalny (Ap. 17:15).

6. Nierządnica trzyma kielich pełen obrzydliwości (Ap. 17:4).

Ad. 1 Kto elementarnie zna Biblię ten nie może mieć wątpliwości, że Kościół Katolicki nie jest wierny Jezusowi. Świadczą o tym liczne dogmaty i praktyki sprzeczne ze Słowem Bożym. Dla przykładu są nimi czyściec, kult tzw. świętych, transsubstancjacja, papiestwo itd. Katolicyzm szczególnie od czasów cesarza Konstantyna jest mieszanką pogaństwa i chrześcijaństwa. Ponadto papieże noszą pogański tytuł przejęty po rzymskich cesarzach – Pontifex Maximus. Dziś gołym okiem widać, że przez ekumenizm i dialog międzyreligijny Kościół Katolicki buduje ogólnoświatową religię Antychrysta.

Ad. 2 Papieże posiadali ogromne wpływy polityczne. Cesarz Henryk IV w worze pokutnym klęczał przed papieżem prosząc by zdjął z niego ekskomunikę. Aleksander VI podzielił wpływy Hiszpanii i Portugalii przydzielając im terytoria jakie miały skolonizować. Współcześnie Watykan w zamian za pieniądze zawarł konkordat z nazistowskimi Niemcami czy faszystowskimi Włochami. To Watykan pomagał zbrodniarzom wojennym uciec do Ameryki Południowej. Rzym jest znany powszechnie jako miasto siedmiu wzgórz. Niektórzy twierdzą, iż Watykan drobną częścią Rzymu. Oczywiście jest to prawda, niemniej chodzi tu o duchowość miasta. Nie ma na świecie drugiego miasta tak przesiąkniętego katolicyzmem jak Rzym. W czasach apostołów Rzym potocznie zwany był Babilonem. Przyznaje to nawet katolicka Biblia Tysiąclecia w przypisie do 1P 5:13 tłumacząc, że Babilon to symboliczna nazwa Rzymu.

Ad 3. Purpura jest barwą biskupów i prałatów, natomiast szkarłat jest barwą kardynałów. Co ważne możemy przeczytać, że nierządnica była ozdobiona w złoto, drogie kamienie i perły. Czy Watykan słynie ze skromności czy raczej z bogactwa?

Ad 4. Kościół Katolicki w swojej doktrynie ma wpisane prześladowanie chrześcijan, których uznaje za heretyków. Dowodem tego są np. orzeczenia IV soboru laterańskiego. Wielu chrześcijan podążających za Słowem Bożym było brutalnie mordowanych przez Kościół Katolicki. Spotkało to szczególnie lolardów, waldensów, husytów, luteran, kalwinów. Obecnie Kościół Katolicki niszczy biblijne chrześcijaństwo poprzez ekumenizm.

Ad. 5 Kościół Katolicki uznawany jest za największy Kościół Chrześcijański. Jego ogromne wpływy możemy zaobserwować na każdym kontynencie.

Ad. 6 Kielich w doktrynie katolickiej pełni szczególną rolę. Katolicy sprzecznie z Biblią wierzą, że ofiara Jezusa jest powtarzana/uobecniana na każdej mszy. W ten sposób negują doskonałą ofiarę jaką Jezus raz na zawsze złożył na Golgocie (Hbr. 10:12).

Oczywiście nie znaczy to, że w Kościele Katolickim nie ma nowonarodzonych chrześcijan. Kochający Boga katolicy tkwią najczęściej w tym Kościele, ponieważ brak im poznania. Niemniej Biblia wyraźnie głosi: „I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli.” (Ap. 18:4). W związku z tym jeśli jesteś chrześcijaninem kochającym Boga to powinieneś wyjść z Kościoła Katolickiego. Z kolei biblijni chrześcijanie ponad wszystko powinni unikać ekumenii z Kościołem Katolickim. Jako znający prawdę powinniśmy poprzez jej zwiastowanie ostrzegać zwiedzionych ludzi.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

4 KOMENTARZE

Comments are closed.