Strona główna Najnowsze Portal ekumenizm.pl krytykuje list pastorów przeciwko LGBT+

Portal ekumenizm.pl krytykuje list pastorów przeciwko LGBT+

Portal ekumenizm.pl wspiera dewiantów

Na rzekomo chrześcijańskim portalu ekumenizm.pl znajdziemy artykuł krytykujący list pastorów dotyczący deklaracji LGBT+. To nie pierwszy raz gdy ten portal staje po złej stronie.

W artykule zatytułowanym „Od dyktatury do rozporków – list kilku pastorów” znajdziemy ostrą krytykę duchownych protestanckich, którzy się pod nim podpisali. Już sam tytuł jest kłamliwy, gdyż pod listem podpisało się 12 osób. Według słownika języka polskiego PWN wyraz „kilka” jest zaimkiem oznaczającym liczbę większą niż 2 i mniejszą jak 10. We wspomnianym tekście możemy usłyszeć chociażby tak absurdalne zdanie:

A drgawki oburzenia są tak intensywne, że niezbędne stało się odwołanie do totalitaryzmów/dyktatur, które wymordowały miliony ludzkich istnień. Owo zestawienie jest najlepszą wizytówką tego listu. W takiej oto nekro-scenerii grupka duchownych protestanckich postanowiła przypomnieć rządzącym (wierzącym i niewierzącym), czego, zdaniem sygnatariuszy, Bóg od nich oczekuje.”

Autor tekstu należący do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Dariusz Bruncz powinien wiedzieć, że charakterystyczna dla reżimów totalitarnych jest indoktrynacja dzieci w szkołach. Czy to złe, że pastorowie się temu przeciwstawiają? To nie państwo, a rodzice powinni decydować jakie wartości będą przekazywane ich pociechom. Ponadto ciężko w tym artykule znaleźć jakiekolwiek merytoryczne argumenty czy odniesienia do Słowa Bożego.

Wartym uwagi jest to, że środowiska zboczeńców zwane dla zmylenia LGBT słyną ze stosowania metod ograniczających wolność co jest właśnie charakterystyczne dla totalitaryzmów. By nie być gołosłownym podam kilka przykładów:

– pastor zielonoświątkowy ze Szwecji Åke Green za cytowanie fragmentów Biblii o homoseksualizmie przeszedł długą batalię sądową. Wielokrotnie grożono mu śmiercią za nazywanie homoseksualizmu grzechem.

Billowi Whatcottowi został wytoczony proces za rozdawanie ulotek na paradzie równości w Toronto. Ulotki ostrzegały przed chorobami na jakie szczególnie narażeni się czynni homoseksualiści oraz informowały, że Jezus jest ratunkiem. Żądano dla niego kary w wysokości 104 milionów dolarów. Podczas pobytu w areszcie miał przez 24 godziny nie otrzymywać posiłków i lekarstw. Postępowanie przeciw niemu trwa nadal. Grożą mu dwa lata więzienia.

 wszystkie szkoły w Kanadzie (nawet chrześcijańskie) mają zezwalać na prowadzenie klubów dla homoseksualistów. Jeśli się temu nie podporządkują to będą zamknięte.

– w Niemczech zajęcia wychowania seksualnego są obowiązkowe. Na rodziców, którzy nie wysyłają swych dzieci na takie lekcje nakłada się wysokie grzywny. W skrajnych sytuacjach zdarzają się przypadki odbierania dzieci lub areszt.

Dale McAlpine w Worington w Anglii głosił publicznie czym jest grzech. W trakcie ewangelizacji podeszła do niego kobieta, która zapytała się o homoseksualizm. Gdy usłyszała, że jest on grzechem wezwała policjanta, który aresztował kaznodzieję. Po siedmiu godzinach został zwolniony za kaucją. Ponadto otrzymał zakaz ewangelizacji.

– rząd Danii wprowadził ustawę zezwalającą na sformalizowanie związków parom homoseksualnym w Kościele Ewangelicko-Luterańskim. Kościół Ewangelicko-Luterański w Danii jest Kościołem państwowym, w związku z czym nie wolno mu odmówić sformalizowania związku w Kościele osobom tej samej płci. Jeśli duchowny nie chce udzielić takiego ślubu to biskup jest zobowiązany znaleźć duchownego, który to zrobi.

Mógłbym podać więcej przykładów, ale nie będę tego robić by nie zabierały one zbyt dużo miejsca w artykule. Tego typu przypadki są celem aktywistów gejowskich. Normalni ludzie nie chcą w naszym państwie takich rozwiązań jak na „postępowym” zachodzie. Oczywiście nie można utożsamiać każdego homoseksualisty z taką aktywnością, gdyż wielu z nich odcina się od takich działań. Nie brakuje homoseksualistów krytykujących parady równości i postulaty tych ludzi.

Ponadto portal ekumenizm.pl udzielił na Twitterze odpowiedzi pastorowi Ciesiółce. Czy w tej ripoście znajdziemy merytoryczne argumenty? Czy w tej odpowiedzi znajdziemy odwołania do Biblii? Nie jest to żadnym zaskoczeniem, gdyż już wcześniej ekumenizm.pl udzielił na Twitterze błogosławieństwa „Tęczowemu piątkowi” w polskich szkołach o czym informowaliśmy na naszym portalu. Jeśli prześledzimy publikacje na tym portalu to znajdziemy chociażby artykuł pt. „Awantura o rodzinę i homoseksualizm u polskich luteran?„, w którym padają zdania na takim poziomie:

W którym miejscu Pismo Święte określa <<wolne związki>> oraz <<związki homoseksualne>> jako rodzaje niemoralności?

Autor wspomnianego artykułu z jednej strony deklaruje się jako ewangelik, z drugiej popiera tzw. parady równości, na których promuje się grzech co można zaobserwować na jego profilu na Facebooku. Jak to godzi?

źródło: ekumenizm.pl
zdjęcie: hiveminer.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: