Strona główna Najnowsze Były ksiądz i poseł Roman K. skazany na 10 lat

Były ksiądz i poseł Roman K. skazany na 10 lat

Były ksiądz i poseł Roman K. został skazany na 10 lat więzienia za nakłanianie do zabójstwa żony i machloje finansowe.

Były ksiądz i poseł Roman K. został skazany na 10 lat pozbawienia wolności za namawianie dwóch mężczyzn do zamordowania żony. Miał przy tym oferować pieniądze za dokonanie zbrodni. Ponadto prokuratura oskarżyła K. o przestępstwa związane z prowadzoną przez niego fundacją. K. sprawował funkcję prezesa spółki Błaja News z siedzibą w Łodzi, która wydawała antyklerykalny tygodnik “Fakty i Mity”.

Łączna szkoda na rzecz spółki wynosi 1,2 miliona złotych. Chodzi o 900 tysięcy, które miał zarobić przy sprzedaży kamienicy należącej do spółki oraz ponad 300 tysięcy przy zakupie działki w Zgierzu. Dodatkowo skazano go za zgłoszenie fikcyjnej kradzieży samochodów, gdzie ubiegał się o odszkodowanie. Posiadał także nielegalnie broń. Wyrok nie jest prawomocny.

Roman K. zasłynął z wydawania kontrowersyjnego czasopisma Fakty i Mity. Ponadto napisał książkę “Byłem księdzem”, która ukazuje ciemną stronę kleru. Przez pewien czas pełnił funkcję lidera partii Racja Polskiej Lewicy. W 2011 roku został wybrany do sprawowania urzędu posła z ramienia Ruchu Palikota.

źródło: fakt.pl

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

ObywateleNieba.pl

Wypowiedz się: