Strona główna Dzieje się Katolik Marcin Zieliński na protestanckiej imprezie

Katolik Marcin Zieliński na protestanckiej imprezie

katolik Marcin Zieliński

Na tegorocznym protestanckim evencie Bazie Centrum ma wystąpić katolik Marcin Zieliński. Jego obecność wywołała niemałe kontrowersje w kręgach zielonoświątkowych.

Baza Centrum to coroczny cykl wydarzeń (jak np. koncerty, warsztaty, wykłady, kazania) przeznaczony dla młodzieży. Głównym organizatorem jest Zbór Stołeczny Sienna przynależący do Kościoła Zielonoświątkowego w RP.

Co ciekawe jedną z usługujących osób ma być katolik Marcin Zieliński. Ponadto na oficjalnej stronie Bazy Centrum ani na Facebooku próżno znaleźć informacje o wyznaniu wspomnianego prelegenta. Nie ma jakichkolwiek wzmianki jakoby wydarzenie miało charakter ekumeniczny. Marcin Zieliński będąc katolikiem praktykuje kult maryjny. Czy osoba uprawiająca jawne bałwochwalstwo powinna być jednym z mówców na protestanckiej konferencji?

Akcja wywołała na tyle duże zamieszanie, że głos zabrał biskup Kościoła Zielonoświątkowego w RP Marek Kamiński, który napisał list do pastorów. W liście możemy przeczytać m.in. iż Rada Naczelna Kościoła nie rekomenduje zapraszania mówców według klucza ekumenicznego. Ponadto biskup zwraca uwagę, że uczestnicy powinni być szczegółowo poinformowani, iż Baza Centrum będzie mieć charakter ekumeniczny.

zdjęcie: screen z youtube.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: