Strona główna Dzieje się Rozmowa pastora z wiedźmą o seksie

Rozmowa pastora z wiedźmą o seksie

Rozmowa o seksie

Zachęcamy do obejrzenia debaty o seksie baptystycznego pastora Michała Prończuka z czarownicą Mojmirą (Agnieszką Antonik).

Tytuł debaty to: “Po co Bóg dał ludziom seks?”. Po pierwsze jest to temat, który zawsze wywoływał duże emocje. Z pewnością ciekawa jest tutaj konfrontacja strony chrześcijańskiej z pogańską. Po drugie seks w życiu człowieka odgrywa ważną rolę. Jaki jest cel seksu? Czy tzw. wolny seks jest dobry? Co z homoseksualizmem? Czy masturbacja jest zła? Jaki mieć stosunek to abstynencji seksualnej? Kiedy uświadamiać dzieci w temacie seksu? Jak sobie radzić z zazdrością w związku? Bardzo ciekawa jest konfrontacja, gdzie pastor i czarownica wzajemnie zadają sobie pytania. Prowadzącym debatę jest Maciej Mikurda. Całość rozmowy o seksie można obejrzeć poniżej. Początek debaty zaczyna się od 14:30.

Michał Prończuk jest pastorem Kościoła Chrześcijan Baptystów w Toruniu. Z wykształcenia jest teologiem i filozofem. Często udziela się w youtubowych programach Apologeticonu, gdzie jako apologeta chrześcijański podaje argumenty broniące wiary i etyki chrześcijańskiej. Jest autorem książki “Dlaczego ateizm to urojenie?”.

Agnieszka “Mojmira” Antonik jest wiccańską czarownicą. Jest współorganizatorką wrocławskich spotkań pogańskich. Jest także współzałożycielką Stowarzyszenia Jera oraz Stowarzyszenia Metody Somayog, Edukacji i Rozwoju. Działa w przestrzeni internetowej na tematy związane z szeroko rozumianą magią. Ponadto jest autorką książki “Wicca – religia czarownic”.

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

ObywateleNieba.pl

Wypowiedz się: