Strona główna Dzieje się Polscy pastorzy o zachowaniu pastora Pawłowskiego

Polscy pastorzy o zachowaniu pastora Pawłowskiego

Pastorzy o zachowanie pastora Pawłowskiego

Niektórzy polscy pastorzy zabrali głos w sprawie zachowania pastora Artura Pawłowskiego, który przegonił kanadyjską policję.

Tuż przed Świętami Wielkanocy zbór pastora Artura Pawłowskiego naszła kanadyjska policja by sprawdzić przestrzeganie reżimu sanitarnego. Pastor postanowił stanowczo zareagować wyganiając ich z budynku kościoła. Ponadto żądał od nich nakazu sądu i nazywał m.in. nazistami, komunistami czy gestapo. Nagranie z wydarzenia cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Polsce.

Choć wielu polskich pastorów przemilczało temat zachowania pastora Pawłowskiego to niektórzy zabrali głos w Internecie. Poniżej przedstawiamy cztery wpisy:

Pastor Andrzej Cyrikas: „Drodzy krytykanci pastora Pawłowskiego! Nie zawsze zgadzam się z tym pastorem, ale mam ogromny szacunek dla Jego wiernej i nieustępliwej służby dla Jezusa. Mieliście okazję, aby godnie milczeć! Nie skorzystaliście i teraz jest wstyd! Tylko dlatego, że ciągle są odważni pastorzy, to Wy śliscy i budyniowi pasterze możecie jeszcze się wymądrzać siedząc przy swoich biurkach. Ale tych odważnych pozabijają i wtedy pokażecie na co Was stać. Obyście wtedy okazali się godni urzędów, które sprawujecie.”

Pastor Marian Biernacki: „Mój nauczyciel ze szkoły biblijnej – ilustrując to tubką pasty do zębów – mawiał, że prawdziwa zawartość serca człowieka wychodzi na jaw w chwili, gdy się go naciśnie, stawiając go w niekomfortowej sytuacji. Gdy serce przepełnione jest pokojem Bożym, miłością i łagodnością Chrystusową, a przypominam, że starsi kościoła obowiązkowo tacy być powinni, to w chwili ucisku niezawodnie inni to zobaczą i się zadziwią. Policjanci w Calgary z pewnością nie będą opowiadać, że w Wielki Piątek podczas – i dla nich przecież nieprzyjemnej – interwencji, zetknęli się z człowiekiem niezwykłym; taktownym, łagodnym i tak jakoś nieziemsko duchowym, że aż chciałoby się i samemu coś takiego mieć w sobie.” Więcej na jego blogu.

Pastor Piotr Kirklewski: „Pamiętam jak jeszcze niedawno, moi przyjaciele o lewicowych inklinacjach, głęboko zatroskani o stan demokracji w Polsce krzyczeli na ulicach coś o rozdziale państwa od Kościoła. Gdy natomiast pastor z Kanady – egzekwuje rozdział państwa od Kościoła – wypraszając z Kościoła PAŃSTWOWYCH urzędników, którzy próbowali zakłócać świąteczne nabożeństwo – moi przyjaciele o lewicowych inklinacjach dziwnie porzucili temat rozdziału państwa od Kościoła, a podjęli temat „strasznego” fanatyzmu religijnego. Czy ja się mylę, gdy twierdzę, że lewica to najbardziej zakłamana, obłudna i zepsuta grupa ludzi w tej części galaktyki?”

Pastor Adam Ciućka: „W żaden sposób nie chcę usprawiedliwiać chamskiego zachowania tego pastora, które jest poniżej krytyki, ale sytuacja także nie jest jednoznaczna. Zakłócanie nabożeństwa, przynajmniej w polskim prawie i podejrzewam, że w kanadyjskim, jest przestępstwem i podlega karnej odpowiedzialności i pewnie dlatego policjanci się wycofali.”

Pastor Paweł Bartosik: „Policjanci nie mają prawa wchodzić na teren budynku bez zgody właściciela lub osoby odpowiedzialnej za jego administrowanie. Jeśli do kościoła przyszli służbowo z zamiarem przeprowadzenia kontroli, powinni przyjść z nakazem dokonania takiej czynności. W innym przypadku jest to bezprawne wtargnięcie. Nie mówiąc już o duchowym oraz moralnym aspekcie takiego zachowania. Słusznie zostali wyproszeni. Sposób, w jaki pastor potraktował te osoby jest złym świadectwem. Nie, nie należało zachowywać się jakiś egzorcysta. Nie należało wyganiać tych policjantów w sposób chamski, bezczelny, poniżający, obraźliwy, lecz z szacunkiem, a jednocześnie stanowczo, zdecydowanie, bezwzględnie.” Więcej na jego blogu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: