Strona główna Najnowsze Jak bronić wiary? – wykład Konrada Buzały

Jak bronić wiary? – wykład Konrada Buzały

Jak bronić wiary?

W kręgach protestanckich w Polsce widać małe zainteresowanie w kwestii apologetyki. Zachęcamy do obejrzenia wykładu: „Jak bronić wiary?”

Apostoł Piotr w swym pierwszym liście napisał: „Pana zaś Chrystusa miejcie w sercach za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest.” Innymi słowy oznacza to, iż powinniśmy mieć argumenty by uzasadnić dlaczego jesteśmy chrześcijanami.

W dzisiejszych czasach gdy mamy do czynienia z agresywnie wojującym ateizmem powinniśmy mieć argumenty czemu wiara w Jezusa jest racjonalna. Niestety chrześcijan często przedstawia się jako durniów, którzy bezmyślnie wierzą w Boga. Dlatego warto zainteresować się apologetyką by mieć argumenty przeciwko bezbożnemu ateizmowi.

Konrad Buzała jest studentem filologii klasycznej i absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz absolwentem teologii w Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Warszawie. Jest członkiem Kościoła Chrześcijan Baptystów. Ponadto jest zainteresowany biblistyką, patrystyką i apologetyką protestancką.

W swoim materiale porusza różne formy apologetyki. Omawia formy apologetyki: klasyczną, ewidencjalną, presupozycyjną oraz eklektyczną. Zachęcamy do obejrzenia całego materiału „Jak bronić wiary?”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: