Strona główna Dzieje się Zamordowano 50 osób w kościele w Nigerii

Zamordowano 50 osób w kościele w Nigerii

Zamordowano 50 osób w kościele w Nigerii
zdjęcie: voanews.com

Co najmniej 50 osób bestialsko zamordowano podczas mszy w kościele w stanie Ondo na południowym zachodzie Nigerii.

Nigeryjskie media poinformowały, iż terroryści otworzyli ogień do wiernych oraz zdetonowali ładunki wybuchowe w kościele św. Franciszka. Lekarz ze szpitala w mieście Owo poinformował o co najmniej 50 ofiarach śmiertelnych. Wśród ofiar są także kobiety i dzieci. Tożsamość i motywy sprawców zamachu nie zostały jak na razie ustalone.

Prezydent Nigerii Muhammadu Buhari potępił zamach określając terrorystów osobami z piekła. Gubernator stanu Ondo Oluwarotimi Akeredolu skrócił swą podróż do stolicy kraju Abudży i wrócił na południowy zachód aby przeprowadzić dochodzenie w kwestii ataku.

W Nigerii często dochodzi do zamachów na tle religijnym dokonywanych przez muzułmanów. Często zdarzają się porwania i gwałty. Nieradko porywane kobiety są zmuszane do małżeństw z islamistami. Tu ogromną rolę odgrywa muzułmańska bojówka Boko Haram. Ponadto dochodzi do konfliktów między chrześcijańskimi rolnikami, a muzułmańskimi pasterzami Fulani. Nigeria jest mocno podzielona religijnie. Na północy dominuje islam, zaś na południu chrześcijaństwo.

W ostatnim rankingu Open Doors Nigeria po względem prześladowań chrześcijan zajmuje wysoką 7. pozycję. Zachęcamy do modlitwy za prześladowanych chrześcijan.

źródło: tvn24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: