Strona główna Dzieje się Czterech chrześcijan w Sudanie aresztowanych za porzucenie islamu

Czterech chrześcijan w Sudanie aresztowanych za porzucenie islamu

Czterech chrześcijan w Sudanie aresztowanych
zdjęcie: aljazeera.com

Czterech chrześcijan aresztowano pod zarzutem porzucenia islamu na rzecz chrześcijaństwa. Ponadto policja poszukuje pięciu innych chrześcijan, którzy porzucili islam.

Wspomniani czterej aresztowani to członkowie Sudańskiego Kościoła Baptystycznego w Zalingei w zachodnim regionie Darfuru. Zatrzymano ich 24 czerwca, a następnie zwolniono za kaucją po „nieludzkim i poniżającym traktowaniu”. Co ciekawe w 2020 roku zniesiono prawo karzące za porzucenie islamu. Cztery dni później ponownie ich aresztowano i 3 lipca postawiono przed prokuratorem. Nakazano im wyrzec się wiary w Jezusa i zaprzestać udziału w działaniach chrześcijańskich pod groźbą skazania na śmierć. Gdy chrześcijańscy konwertyci z islamu odmówili formalnie zarzucono im apostazję.

Przepis prawny, na mocy którego postawiono te zarzuty, został dwa lata wcześniej uchylony. Po przewrocie wojskowym z 25 października wielu przywódcom Kościoła grożono podobnymi oskarżeniami. W kraju panuje chaos także na płaszczyźnie prawnej.

W najnowszym rankingu Open Doors Sudan zajmuje 15. pozycję pod względem prześladowania chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy za prześladowanych chrześcijan. Niech Bóg ma ich w opiece.

źródło: gpch.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: