Strona główna Dzieje się Mel Gibson nakręci kontynuację Pasji

Mel Gibson nakręci kontynuację Pasji

Mel Gibson

Mel Gibson ruszy z nakręcaniem sequelu słynnej Pasji. Prace nad produkcją filmu mają ruszyć już za kilka miesięcy.

Gibson z okazji promocji „Przełęczy ocalonych” zadeklarował, iż zajmie się kontynuacją Pasji. Film ma się nazywać Pasja Chrystusa: Zmartwychwstanie (ang. Passion of the Christ: Ressurection). Za scenariusz mają być odpowiedzialni Mel Gibson oraz Randall Wallace. W rolę Jezusa ponownie ma się wcielić Jim Caviezel. Ponadto znów zobaczymy Maię Morgenstern, Christo Jivkova oraz Francesco De Vito.

W wywiadzie Gibson wspomniał, iż nie będzie to wyłącznie opowieść o samym zmartwychwstaniu Chrystusa, a oświecająca historia wyjaśniająca czym naprawdę jest zmartwychwstanie. Jim Caviezel mający okazję zapoznać się ze szkicami scenariusza oznajmił, że „będzie to największy film w historii świata”. Co ciekawe Gibson przed nakręceniem Pasji przestrzegł Caviezela, że grając Jezusa w tym filmie naraża się na zepchnięcie na margines Hollywoodu. Aktor mu odpowiedział: „Mel, to jest to, w co wierzę. Wszyscy niesiemy jakiś krzyż”

Warto zwrócić uwagę, że Pasja z 2004 roku, której produkcja kosztowała 30 milionów dolarów zarobiła aż 612 milionów dolarów. Film ze względu na spore okrucieństwo wywołał kontrowersje. Także pojawiły się zarzuty o antysemityzm, gdyż produkcja zdaniem pewnych środowisk żydowskich miała obwiniać Żydów o śmierć Jezusa. Mimo to, film został bardzo dobrze odebrany w kręgach chrześcijańskich. Gibson prywatnie jest katolickim tradycjonalistą.

źródło: film.org.pl i filmozercy.com

ZOBACZ TAKŻE:
CZY JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.