Strona główna Polecamy Tomasz Dorożała i Dotyk Nieba

Tomasz Dorożała i Dotyk Nieba

Tomasz Dorożała i Dotyk Nieba
Tomasz Dorożała i Dotyk Nieba

Apostoł Tomasz Dorożała, jest pastorem kościoła „Potęga Nieba” Kościół Chrześcijan Pełnej Ewangelii. Od dłuższego czasu jest o nim co raz głośniej z powodu spotkań odbywających się w całej Polsce i nie tylko. Ludzie na tych spotkaniach doświadczają potężnego dotyku Boga, jest wiele świadectw o radykalnej przemianie życia. Niestety, skoro sam Jezus spotkał się z obelgami, Ci którzy idą za nim również ich doświadczają. Przyglądnijmy się temu co robi Tomasz Dorożała i Dotyk Nieba.

Mówi się że każdy człowiek jest inny, oraz ma inną (również czasowo) drogę i proces z Bogiem. Mimo wszystko, jest widoczne, że ludzie są przemieniani przez Boga szybciej lub wolniej, w zależności od służby, kościoła lub ruchu w którym uczestniczą. Mam przekonanie, że Bóg działa w naszym życiu w sposób niezwłoczny, lecz to my sami możemy być bardziej lub mniej otwarci na zmiany. Otwartość na zmiany z kolei, bezpośrednio wynika z tego w jaki sposób przywództwo kościoła prowadzi swoich podopiecznych.

W kościele „Potęga nieba”, oraz w innych miejscach w których był Tomasz Dorożała i Dotyk Nieba, wiele świadectw mówi o naprawdę radykalnej i szybkiej przemianie życia. Sam jestem wierzący od ponad 10ciu lat, ale przeważnie byłem członkiem bardziej tradycyjnych kościołów. Pewnego dnia spotkałem młodszego chłopaka, który był niesamowicie przepełniony Jezusem. Kiedy dowiedziałem się o tym że jest on nawrócony od roku, nie mogłem uwierzyć w to, że przemiana stała się tak szybko. Był człowiekiem który szukał śmierci, wielokrotnie chciał się zabić, a w ciągu kilku spotkań Bóg absolutnie zmienił jego życie. Duch Święty nie zwleka w kwestii ratowania ludzi.

Tomasz Dorożała i Dotyk Nieba

Może zacznijmy od rzeczy przyjemnych takich jak świadectwa:

Jedno z najnowszych świadectw, człowieka który miał problemy psychiczne. Paweł Gliński – przyjmował bardzo silne leki, widział demony, miał być poddany w szpitalu pod elektrowstrząsy. Na tym filmie opowiada o tym jak poprzez służbę Tomasz Dorożała i Dotyk Nieba Bóg uratował mu życie.

Kolejnym świadectwem może pochwalić się Radosław Kwiatkowski, który opowiada że wcześniej jego życie było całym pasmem nieszczęść, ale Bóg postanowił to zmienić. Radek prowadzi tiktoka na którym również stara się dzielić dobrą nowiną o ratunku w Jezusie Chrystusie.

Kolejna osoba to Paweł Szurlej. Jest we wspólnocie „Potęga nieba” dopiero od niedawna, a już może powiedzieć że jest „totalnie nowym człowiekiem”. Tutaj  możecie zobaczyć jego całe świadectwo. Mnie osobiście bardzo dotykają świadectwa o nagłej przemianie życia.

Świadectw jest o wiele więcej, ale są też słowa krytyki.

Wielu ludziom nie podoba się to co Bóg czyni przez Tomasza Dorożałe, obraża to ich sposób myślenia. Wielu mówi „Bóg takich rzeczy nie robi”, ale nikt z nich nie potrafi jasno, klarownie i biblijnie udowodnić ani tego że „Bóg tak nie robi”, ani wskazać „w jaki sposób Bóg to robi”. Niestety wszystkie oskarżenia opierają się o „tak mi się wydaje”, albo „bo u mnie w kościele tak nie robią”. Na szczęście to Jezus jest wyznacznikiem, a nie cudzy kościół, lub cudze „widzimisię”.

Najmocniej przekonałem się o bezsensowności hejtu na tego człowieka, podczas kiedy pewien pastor z kościoła w Tarnowskich Górach, postanowił się uwziąć na Tomasza Drożałe. Była to sytuacja w której w pewnej kobiecie z kościoła „Potęga nieba”, podczas spotkania zaczął manifestować się demon. Tomasz szybko wyrzucił z niej demona, a że spotkanie było trasmitowane na żywo – jak każde inne, całość się nagrała. Jezus również wypędzał demony publicznie, a kobieta o której mowa – Weronika, nie miała nic przeciwko temu żeby to opublikować.

Niestety, pastor, którego imienia nie chce wymieniać, nie był zadowolony z faktu uwolnienia kobiety od demona. Postanowił napisać oszczerczy post na facebooku, w którym napisał, jaka to bardzo wielka krzywda stała się tej kobiecie, oraz jak to teraz wszyscy się z niej śmieją i wiele innych.. Opluł całą służbę pastora Tomasza. Wtedy postanowiłem sprawdzić czy na prawdę Pani Weronika czuje się skrzywdzona. Napisałem wiadomość do adresatów oszczerczego posta. Okazało się że Pani Weronika czuje się świetnie. Jest wdzięczna za pomoc z wyrzuceniem demona. Mało tego! Zgodziła się na wywiad w telewizji w tej sprawie.

Krytyka czegoś, czego nie rozumiemy.

Zapytałem szkalującego pastora, czy w ogóle napisał do tej kobiety i zapytał jej jak się czuje? Czy sprawdził informacje które opisał w swoim poście? Czy jeżeli uważa że „Bóg tak nie działa”, to może zaprezentować w jaki sposób, on sam wyrzuca demony? Niestety, nie otrzymałem żadnej konkretnej odpowiedzi poza kilkoma obraźliwymi słowami, oraz zostałem zablokowany. Cóż… nie ważne czy jest się pastorem, księdzem, wojskowym, czy kominiarzem – jeżeli nie żyjesz z Jezusem to prawda boli zawsze tak samo mocno.

Do czego zachęca nas biblia?

Biblia mówi „nie może złe drzewo wydać dobrych owoców”, oraz „po owocach ich poznacie” Mt 12-33. Owocem nie jest to, czy to co robi dany człowiek, podoba mi się i czy ja to rozumiem. Z pewnością owocami są świadectwa ludzi których życie zostało przemienione. Owocem są życia ludzkie których Bóg wyciągnął z potwornych problemów. Biblia mówi również „Umiłowani, nie wierzcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga; albowiem wielu fałszywych proroków wyszło na świat.” (1 J 4, 1).

Badaniem duchów nie jest stwierdzenie „ludzie podczas modlitwy upadają i nie podoba mi się to”. Jeżeli nie masz daru rozróżniania duchów, możesz to robić poprzez sprawdzenie czy ktoś jawnie nie przeczy słowu Bożemu. Na przykład „Bóg uzdrawia tylko tych których chce uzdrowić”, albo „Bóg być może nie chce żebyś żył w obfitości. Może Bóg chce żebyś był biedny, chory i samotny?”.

 

Artykuł odzwierciedla osobiste poglądy autora i nie wszystkie osoby związane z portalem muszą
się z nim zgadzać.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: