Strona główna Najnowsze Z katolicyzmu do Jezusa – świadectwo Rafała Chechelskiego

Z katolicyzmu do Jezusa – świadectwo Rafała Chechelskiego

Rafał Chechelski u Łukasza Czarnoty
Gościem programu Łukasza Czarnoty Biblijne chrześcijaństwo był Rafał Chechelski. Przed nawróceniem do Jezusa był religijnym katolikiem. Podczas rozmowy złożył swe świadectwo.

Będąc katolikiem cały czas odnosił wrażenie, że zna Jezusa. Jak większość Polaków wychował się w rodzinie katolickiej. Jako nastolatek przynależał do Ruchu Światło-Życie. Ponadto w swojej parafii był ministrantem-lektorem, pełnił funkcję ceremoniarza. Gdy dorósł zawarł związek małżeński i rozpoczął biznes. W jego życiu pojawił się problem z alkoholem, który dzięki Bogu udało mu się przezwyciężyć. Przez pewien czas nie działał w żadnej katolickiej grupie, jednak co niedzielę uczęszczał na mszę.

Jak sam twierdzi trafiając do Odnowy w Duchu Świętym poznał inne oblicze Boga. Dodatkowo czytał bardzo dużo książek o tematyce religijnej. Jeździł na różnego rodzaju rekolekcje, które pomagał prowadzić. Chętnie innym mówił o Jezusie. Po pewnym czasie Rafał Chechelski został szafarzem, gdzie w trakcie mszy mógł innym udzielać komunii. Funkcję tą pełnił gorliwie 8 lat.

Czytając Biblię okrył, że Jezus o jakim mówi Słowo Boże był inny w jakiego wierzył. Jak mówi poznał Go prawdziwie gdy przeczytał Nowy Testament od deski do deski. Przyznaje, że jako katolik miał pewnego rodzaju dystans do kultu maryjnego. Odkrył, że objawienia fatimskie były rażąco sprzeczne z Biblią. Skoro te objawienia były prywatne to jako katolik nie musiał w nie wierzyć. Szok przeżył gdy papież Franciszek swym autorytetem oznajmił, że wydarzenia z Fatimy są w 100% prawdziwe.

Kilka miesięcy po tym zaczął dyskutować z biblijnie wierzącym chrześcijaninem. Dzięki niemu powoli okrywał, że wiele praktyk katolickich kłóci się z treścią Biblii. Im więcej wgłębiał się w Słowo Boże tym bardziej zauważał sprzeczności między doktrynami katolickimi a Pismem Świętym. Na zadawane niewygodne pytania księża nie potrafili odpowiedzieć. Z czasem postanowił opuścić szeregi Kościoła Katolickiego. Przyjął biblijny chrzest przez zanurzenie w świadomym wieku. Podążając za Jezusem i czytając Biblię Bóg uwolnił go z grzechów, z którymi zmagał się przez całe życie.

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: