Strona główna Najnowsze Historia Marcina Kuźmy. Jezus uwolnił go od sterydów i narkotyków

Historia Marcina Kuźmy. Jezus uwolnił go od sterydów i narkotyków

Marcin Kuźma u Łukasza Czarnoty

W programie „Biblijne chrześcijaństwo” prowadzonym przez Łukasza Czarnotę gościem był Marcin Kuźma. Opowiedział historię swego nawrócenia, gdzie sięgał po sterydy i narkotyki.

Marcin od najmłodszych lat interesował się sportem. Zaczął uprawiać kulturystykę i sztuki walki. Przez 10 lat trenował naturalnie, lecz z czasem sięgnął po sterydy. W konsekwencji uzależnił się od nich. Potem pojawiły się różnego rodzaju narkotyki i imprezy. Ponadto dorabiał nielegalnie handlując sterydami. Przemycał przez granicę alkohol i papierosy. Był bardzo zadowolony ze swego życia, jak sam mówi czuł się jak nowy bóg, choć Boga nie znał.

Po pewnym czasie pojawił się stres związany z ewentualnym aresztowaniem. Pewnego dnia gdy spożywał z żoną obiad jego organizm się zbuntował. Nie wytrzymał ciągłego niepokoju i środków jakimi był faszerowany. U Marcina pojawił się strach, że mózg został uszkodzony, bał się, że być może umrze. Lekarz stwierdził, iż są to owoce depresji posterydowej.

Natychmiast rzucił sterydy, lecz lęki nie odeszły. Szukał ratunku w różnego rodzaju medytacjach. Bał się, że w wyniku tego wszystkiego może trafić do zakładu psychiatrycznego. Znajoma, która go wspierała zachęciła go do czytania Biblii. W związku z tym zaczął się modlić do Boga. W międzyczasie skontaktował się z chrześcijaninem, który jeszcze bardziej zainteresował go Jezusem. Początkowo modlił się regułkami, ale z czasem zrozumiał, że prawdziwa modlitwa to rozmowa z Bogiem za pomocą własnych słów.

Powoli jego życie zaczęło ulegać poprawie. Po zapoznaniu się ze świadectwami nawróceń innych ludzi postanowił świadomie powierzyć swe życie Bogu. Następnie przyjął chrzest przez zanurzenie. Został także ochrzczony Duchem Świętym. Ostatecznie odrzucił nie tylko szkodliwe używki, ale również zaprzestał handlu sterydami. Obecnie Marcin Kuźma pracuje jako taksówkarz. Poniżej można obejrzeć film o historii jego nawrócenia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: