Strona główna Dzieje się Krwawy zamach na chrześcijan w Pakistanie

Krwawy zamach na chrześcijan w Pakistanie

W miejscowości Kweta w Pakistanie doszło do krwawego zamachu na Kościół Metodystyczny. W wyniku zdetonowania bomby i strzelaniny śmierć poniosło 9 chrześcijan, zaś 30 zostało rannych. Dwóch napastników nie żyje, zaś dwaj pozostali są poszukiwani przez policję.

Zamach miał miejsce około 12:00 lokalnego czasu. Napastnicy mieli otworzyć ogień do modlących się chrześcijan. Jeden z nich zdetonował bombę, drugiemu uaktywnienie jej nie powiodło się i został zastrzelony przez policję. W trakcie napadu użyto także broni palnej. Podczas nabożeństwa zgromadzonych było około 400 chrześcijan. Wyznawcy Chrystusa stanowią około 1,6% mieszkańców Pakistanu. Prześladowania chrześcijan w tym muzułmańskim kraju nasilają się. Organizacja Open Doors umieściła Pakistan na 4. miejscu na liście państw, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani.

 

Nagranie z wnętrza kościoła po zamachu.

 

Słowo Boże mówi: Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt. 5:10). Módlmy się za prześladowany Kościół.

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here