Strona główna Dzieje się Chiny wprowadzają zakaz wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

Chiny wprowadzają zakaz wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

W chińskiej prowincji Henan wprowadzono zakaz uczęszczania na msze osobom poniżej osiemnastego roku życia. Wierni uczestniczący na mszy mają obowiązek zapewnić swym dzieciom opiekę w domu. Prawo to ponoć obowiązuje także w prowincji Xinjiang.

Wg doniesień medialnych zakaz ten dotyczy katolików, ale biorąc pod uwagę, że sprawa dotyczy legalnych i nielegalnych kościołów to wielce prawdopodobne, że przepisy te będą obejmować wszystkie chrześcijańskie grupy religijne. Anonimowy ksiądz z Anyang wspomina, że przed wejściem do jego kościoła stoją agenci z tzw. Stowarzyszenia Patriotycznego z Henan, którzy sprawdzają czy na mszę nie przychodzą osoby niepełnoletnie. Duchowni także mają zakaz organizacji dla dzieci i młodzieży jakichkolwiek zajęć (nawet organizować letnie i zimowe obozy). Niedawno wspominaliśmy jak władze chińskie utrudniają kolportaż Słowa Bożego. Wg ostatniego raportu Open Doors Chiny zajmują 43. miejsce pod względem prześladowania chrześcijan. Módlmy się za chrześcijan w tym państwie.

źródło: asiannews.it
zdjęcie: thedailybeast.com

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

  1. […] Coraz większe represje spotykają chrześcijan, którzy nie chcą podporządkować się chińskiej dyktaturze. Kościoły są zamykane, Biblie i inna literatura chrześcijańska są palone. Chrześcijanom wręcza się deklaracje do podpisania, na mocy której mają zrzec się wiary. Podobne działania stosowano za rządów Mao Zedonga. Karą za sprzeciwienie się woli władzy może być utrata pracy czy pozbawienie świadczeń socjalnych. Niedawno wprowadzono zakaz uczęszczania do kościołów osobom niepełnoletnim o czym wspominaliśmy na naszym portalu. […]

Comments are closed.