Strona główna Najnowsze Na co protestantom możliwość przyjmowania komunii w Kościele Katolickim?

Na co protestantom możliwość przyjmowania komunii w Kościele Katolickim?

Coraz głośniej słyszymy w mediach o możliwości dopuszczania protestantów do komunii w Kościele Katolickim. Niektórzy niemieccy duchowni podejmują działania by protestanci mogli przyjmować komunię w Kościele Katolickim. Należy zadać sobie pytanie: Po co?

Kościoły protestanckie mają różny stosunek wobec tego co miało miejsce w czasie Ostatniej Wieczerzy. Niektórzy wierzą, że Jezus jest obecny duchowo w chlebie i winie, inni traktują je jedynie jako symbole. Niemniej faktem jest to, że wszyscy protestanci odrzucają katolicki dogmat transsubstancjacji głoszący, iż w czasie mszy dochodzi do przeistoczenia chleba i wina w ciało i krew Chrystusa. Wg katolików Jezus jest obecny w komunii nie tylko duchowo, ale również fizycznie.

Jeśli ktoś nie wierzy w przeistoczenie i ofiarę mszy świętej to czemu miałby brać w tym udział? Czy przyjmowanie komunii w Kościele Katolickim nie jest wyrażeniem wiary w to, że dochodzi tam do transsubstancjacji? Protestant, który swą wiarę traktuje poważnie nie będzie przyjmował komunii w Kościele Katolickim, gdyż z protestanckiego punktu widzenia wiara w ofiarę mszy oraz w przeistoczenie jest bluźnierstwem. Wg protestantów Jezus fizycznie przyjdzie w czasach ostatecznych by ostatecznie rozprawić się ze złem. Jego ofiara była doskonale raz na zawsze złożona i nie może być powtarzana/uobecniana.

Po co zatem dopuszczać protestantów do komunii? Czy nie ma to na celu przybliżenia na siłę katolików i protestantów kosztem prawdy? Zwróćmy szczególną uwagę na Kościół Prawosławny. Dla prawosławnych przyjęcie komunii w Kościele Katolickim oznacza przejście na katolicyzm. Prawosławny poważnie podchodzący do swojej wiary komunii w Kościele Katolickim przyjmować nie będzie. Komunia w Kościele Katolickim nie jest protestantom do niczego potrzebna.

zdjęcie: tellercatholic.org

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.