Strona główna Dzieje się W Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Krakowie odbędzie się nabożeństwo z udziałem tzw. osób...

W Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Krakowie odbędzie się nabożeństwo z udziałem tzw. osób LGBT

Jak podaje facebookowa strona Wiara i Tęcza w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej (Kościół św. Marcina) w Krakowie odbędzie się ekumeniczne „nabożeństwo” z udziałem tzw. osób LGBT. „Nabożeństwo” ma poprowadzić proboszcz parafii Roman Pracki.

W facebookowym wydarzeniu organizacji Wiara i Tęcza znajdziemy następujący opis:

ZAPROSZENIE
NABOŻEŃSTWO IDAHOBIT

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Krakowie oraz Grupa Polskich Chrześcijan LGBTQ Wiara i Tęcza zapraszają na nabożeństwo ekumeniczne z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii (IDAHOBIT):

Termin: sobota 26 maja 2018, godzina 17:00
Miejsce: kościół św. Marcina, ul. Grodzka 56, Kraków
Oprawa muzyczna: Chór św Jana z Malmo (Szwecja)
https://johanneskoren.com/

O godzinie 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie, odbędzie się koncert Chóru św. Jana. Na nabożeństwo i na koncert zaproszeni są wszyscy, niezależnie od wyznania i światopoglądu. Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii obchodzony jest co roku 17 maja w rocznicę usunięcia w 1990 roku przez Światową Organizację Zdrowia homoseksualności z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. W tym czasie chrześcijanie LGBT oraz ich sojusznicy na całym świecie modlą się i czuwają w intencji ofiar dyskryminacji i przemocy motywowanej homofobią, bifobią i transfobią. Modlą się też o odnowę Kościołów i społeczeństw, aby ceniono i równo traktowano LGBT oraz ich związki i zakładane rodziny. Na rok 2018 wybrano do rozważania cytat z Biblii: …”poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”… (J 8.32)

Jak widać „postęp” dociera również do polskich kościołów, które zapominają jakie jest przesłanie Ewangelii. Słowo Boże wyraźnie homoseksualizm nazywa grzechem i zamiast prowadzić jakieś ekumeniczne spotkania należy homoseksualistom  dosadnie głosić, iż czyny homoseksualne są grzechem. Na szczęście Jezus umarł za nasze grzechy i z Jego ofiary może skorzystać każdy – również homoseksualista. Jak powyżej widać parafii luterańskiej nie przeszkadza to, iż współorganizatorzy z organizacji Wiara i Tęcza nazywają rodziną związki homoseksualistów. Czy Biblia preferuje taki model rodziny? Słowo Boże wyraźnie określa praktyki homoseksualne zboczeniem i grzechem. Oczywiście nie jest to powód by prześladować homoseksualistów, ale również nie wolno bratać się z ludźmi, którzy grzech uważają za coś dobrego. Do wydarzenia bardzo trafnie na swym blogu odniósł się pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku Paweł Bartosik, który wyraźnie wskazuje na Jezusa.

„Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.” 1Kor. 6:9-10

Czy apostoła Pawła za powyższy cytat nazwiecie homofobem? Jeśli kochacie osoby z tzw. środowisk LGBT to głoście im prawdziwą Ewangelię, dzięki której mogą uniknąć piekła.

zdjęcie: pinknews.co.uk
źródło: facebook.com/WiaraiTecza/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: