Strona główna Najnowsze Cała prawda o opętaniu Anneliese Michel

Cała prawda o opętaniu Anneliese Michel

Wielu wierzących zna historię Anneliese Michel – niemieckiej dziewczyny, która zmarła w trakcie egzorcyzmów. Za jej śmierć niektórzy winili czynione nad nią modlitwy. Na podstawie jej historii nakręcono film – Egzorcyzmy Emily Rose.

Anneliese urodziła się w religijnej rodzinie, była praktykującą katoliczką. Mimo to została opętana przez demony. Objawy opętania były takie, że rzucało ją po ścianach, atakowała członków swojej rodziny, przemawiały przez nią przerażające głosy, miała kłopoty z oddychaniem, pojawiły się stygmaty, spożywała owady, widywała demoniczne twarze. W trakcie egzorcyzmów demony przez jej usta miały wyznać swe imiona: Lucyfer, Judasz, Neron, Kain, Hitler i ks. Fleischmann. Ostatecznie nie udało się wypędzić demonów, a dziewczyna zmarła w cierpieniach 1 lipca 1976 roku. Przyjrzyjmy się przyczynie opętania…

Jak relacjonuje Anna Michel – matka Anneliese pewnego dnia jej córka jadąc z chłopakiem samochodem wysiadła na polnej drodze. Miała się jej objawić matka boska, której jej chłopak nie widział. Podczas spaceru miała z nią rozmawiać. Otrzymała od niej propozycję: By uchronić młodzież niemiecką przed piekłem miała wziąć na siebie liczne cierpienia. Miała trzy dni na ostateczne podjęcie decyzji. Jej wybór był taki, że postanowiła cierpieć za innych aby ratować ludzkie dusze przed piekłem. Owoce tego były takie, że dziewczyna została opętana i ostatecznie zmarła. Co ciekawe została okłamana przez istotę, która przedstawiła się jako matka boża. Mianowicie matka boska miała jej obiecać, iż będzie przy niej i wypędzi demony. W trakcie egzorcyzmów demony miały wyrażać lęk przed rzekomą matką boską.

Musimy pamiętać, że Szatan w Biblii jest nazwany ojcem kłamstwa i słowom demonów ufać nie wolno. Czemu uważam, że Anneliese ukazał się demon pod postacią Maryi? Słowo Boże wyraźnie mówi, że za grzechy ludzkości doskonałą ofiarę poniósł na krzyżu Jezus Chrystus. Jeśli Anneliese miała cierpieć za grzechy innych to po co Jezus cierpiał na krzyżu? Warto zauważyć, że ludzie którym ma się objawić matka boska często umierają w męczarniach (np. dzieci Hiacynta i Franciszek z Fatimy). Jeśli ktoś chce przebaczenia grzechów musi swe życie powierzyć Chrystusowi. Pamiętajmy, iż zbawienie jest TYLKO w Jezusie:

„On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, i nie tylko nasze, lecz również za grzechy całego świata.” 1J. 2:2


Film dokumentalny o Anneliese Michel

ZOBACZ RÓWNIEŻ: CAŁA PRAWDA O OBJAWIENIACH FATIMSKICH

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: