Strona główna Dzieje się Bruksela: w Kościele Katolickim świętowano… Ramadan

Bruksela: w Kościele Katolickim świętowano… Ramadan

W katolickiej parafii Jana Chrzciciela w Brukseli katolicy wraz z żydami i muzułmanami celebrowali Ramadan.

W ramach dialogu międzyreligijnego zorganizowano na terenie Kościoła Katolickiego spotkanie, gdzie katolicy, muzułmanie i żydzi wspólnie świętowali Ramadan. Siedząc razem przy stołach rozmawiali i spożywali jedzenie. Można było usłyszeć muzułmańskie śpiewy. Ciekawe jest to, że w czasie Ramadanu nie wolno muzułmanom od świtu do zmierzchu spożywać posiłków, to zgromadzeni wspólnie konsumowali jedzenie.

„Wybraliśmy ten czas świętego Ramadanu – miesiąca dzielenia się i przebaczenia, by celebrować i dzielić się z Kościołami wszystkich wyznań i kultur by pokazać, że nie wszyscy muzułmanie to terroryści. Musimy koegzystować między różnymi religiami i filozofiami” – powiedział Lahcen Hamouch prezes Stowarzyszenia Al Mouwan.

„To, co robimy, jest niezwykłym symbolem mocy, która wynika z wspólnych inicjatyw, takich jak ta. Chcemy również pokazać siłę, która polega na reagowaniu na: niepowodzenia, lęki, przemoc, nienawiść i dyskryminację” – stwierdził katolicki ksiądz Jacques Hanon.

„To jest ten czas kiedy się dzielimy z innymi i nie ma lepszej okazji by razem porozmawiać, spożyć wspólnie posiłek, siedzieć przy stole. Nie może być nic przyjemniejszego” – oznajmił żyd Evelyn Haberfield.

 

Nie należy z muzułmanami celebrować ich świąt, lecz nawracać ich do Jezusa. Tego rodzaju działania tylko pokazują, że objawienie się Antychrysta jest coraz bliższe. Co ciekawe Ramadan jest świętem, które upamiętnia rzekome przekazanie Mahometowi treści Koranu przez archanioła Gabriela. Jak chrześcijanin może brać w czymś takim udział?

Nie zapominajmy, że Wojtyła był szczególnym zwolennikiem przybliżenia katolicyzmu i islamu.

Czy jesteś zwolennikiem międzyreligijnych akcji jak powyższa?

View Results

Loading ... Loading ...

zdjęcie: islamicity.org
źródło: euronews.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: