Strona główna aborcja Donald Trump rozprawia się z Planned Parenthood

Donald Trump rozprawia się z Planned Parenthood

Donald Trump speaks during the National Rifle Association's annual meeting in Nashville, Tennessee April 10, 2015. REUTERS/Harrison McClary

Stany Zjednoczone zaprzestają finansowania organizacji Planned Parenthood (ang. planowane rodzicielstwo). Mimo sympatycznej nazwy jest to instytucja, która zajmuje się eksterminacją dzieci w łonach matek.

Stany Zjednoczone zaprzestały finansowania z budżetu państwa organizacji Planned Parenthood praktykującej aborcję. Na działalność tego rodzaju organizacji podatnicy amerykańscy przeznaczali dotychczas 260 mln dolarów, z czego 1/5 trafiała do Planned Parenthood. Organizacja ta rocznie pozbawia życia około 320 tys. dzieci. Działacze tejże organizacji zamierzają w tej sprawie udać się do sądu.

Co ciekawe organizacja ta dawniej nazywała się American Birth Control League (ang. amerykańska liga kontroli narodzin) i działali w niej zdeklarowani rasiści (np. Lothrop Stoddard) czy nawet naziści (np. Ernst Rüdin). Nie bez powodu większość klinik aborcyjnych Planned Parenthood znajduje się w dzielnicach zamieszkałych przez murzynów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: