Strona główna Dzieje się W Czechach przerwano antychrześcijański “spektakl”

W Czechach przerwano antychrześcijański “spektakl”

Grupa chrześcijan przerwała pseudospektakl pt. “Nasza przemoc, wasza przemoc”, którego reżyserem jest znany z prowokacyjnego obrażania chrześcijan Oliver Frljić.

W trakcie wystąpienia w teatrze Jana Husa (sic!) w czeskim Brnie grupa widzów z grupy Przyzwoici Ludzie wyszła na scenę protestując przeciw obrażaniu Jezusa. W tym czasie jeden z aktorów… paradował na scenie nago. Protestujący krzyczeli: “Nie obrażajcie Chrystusa!”. Organizatorzy postanowili wezwać policję w skutek czego mężczyźni opuścili scenę i “spektakl” był kontynuowany. W czasie jednej ze scen aktor grający Jezusa zszedł z krzyża by symulować gwałt na muzułmance.

„Musimy się nauczyć walczyć za naszą wiarę i naszego Boga, bo jeżeli ktoś w ten sposób go obraża i pokazuje, że nasz Bóg kogoś gwałci, to jest to bluźnierstwo najwyższej miary” – powiedziała przedstawicielka grupy chrześcijańskich działaczy Iva Spytkova.

Oliver Frljić znany jest również ze swej działalności w Polsce, gdzie w polskich teatrach wystawiano kontrowersyjną pseudosztukę “Klątwa”.

źródło: nczas.com, pch24.pl

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: