Strona główna aborcja Pastor Jarosław Bagiński o aborcji i postawie niektórych chrześcijan

Pastor Jarosław Bagiński o aborcji i postawie niektórych chrześcijan

Jarosław Bagiński pastor zboru Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Zielonej Górze w kontekście wydarzeń w Irlandii odniósł się do postawy niektórych chrześcijan, którzy krytykują środowiska konserwatywne oraz angażowanie się Kościoła w politykę.

Oto jego wpis:

„Przeczytałem, że kolejny kraj, Irlandia, wprowadziła aborcję praktycznie „na życzenie”. Przeczytałem też nieliczne komentarze polskich środowisk chrześcijańskich na ten temat… Przebija w nich ostrzeżenie o wielkim niebezpieczeństwie w konserwatyzmie i prawicy, że w walce o wartości i moralność, np. w kwestiach związanych z aborcją, „małżeństw” homoseksualnych, można stracić z oczu pozytywne aspekty chrześcijaństwa, jak głoszenie Chrystusa, miłości, miłosierdzia, wolności… Zgadzam się, że sprawiedliwość i głoszenie Ewangelii nigdy nie może zostać zredukowane tylko do potępienia „liberałów moralnych”, „lewaków”, do walki o moralność i wartości chrześcijańskie.

Jednak zdają się nie zauważać jednocześnie jeszcze większego i o wiele groźniejszego niebezpieczeństwa, że ludzie i przywódcy chrześcijańscy głosząc wyższość i konieczność głoszenia Miłości i Łaski Chrystusa nad obroną moralności i wartości chrześcijańskich, nie zajmują jasnego i wyraźnego stanowiska, kiedy trzeba je po prostu zająć, np. w wyżej wspomnianych kwestiach moralnych dotyczących aborcji, „małżeństw homoseksualnych”. Nie zajmują go, bo często nie chcą „urazić” „ tzw. większości”, która, jak się okazuje wcale nie jest większością w Polsce, ludzi o lewicowych poglądach. To milczenie zaś, a nawet krytyka środowisk konserwatywnych i prawicowych, sprawia, że wielu chrześcijan nie widzi zagrożenia w tym i stają świadomie lub nieświadomie ramię w ramię z ludźmi, którzy jasno wyrażają, że pragną wprowadzić bezbożne prawa. Patrząc w całe Słowo Boże możemy zobaczyć jasno i wyraźnie, że taka postawa jest sprzeczna z postawą Proroków, Jezusa i Jego Apostołów! Nie ma takiej opcji i możliwości, żeby będąc uczniem Jezusa, głosząc Ewangelię uznać jednocześnie, że moralność nie ma znaczenia i popierać, wspierać i iść razem z ludźmi, którzy wprost mówią, że będą wprowadzać bezbożne prawa, jak tylko „dostaną” władzę nad nami (Iz 10,1). Modlę się o mądrość dla całego Kościoła w tej kwestii.”

Czy zgadzasz się z pastorem Jarosławem Bagińskim?

View Results

Loading ... Loading ...

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: