Strona główna Dzieje się CBF zabronił brazylijskim piłkarzom manifestowania swojej wiary

CBF zabronił brazylijskim piłkarzom manifestowania swojej wiary [sonda]

Brazylijska Konfederacja Piłki Nożnej (CBF) zabroniła swym piłkarzom manifestowania swej wiary. Futboliści nie będą mogli modlić się przed i po meczu oraz wspólnie w hotelu.

Przepisy mają wejść w życie od najbliższego meczu towarzyskiego z Austrią. Sztab szkoleniowy argumentuje, iż ta decyzja ma na celu uniknięcie sporów religijnych pomiędzy graczami reprezentacji. Większość piłkarzy reprezentacji Brazylii należy do Kościołów Ewangelicznych, podczas gdy katolicy są w mniejszości.

W przypadku brazylijskich piłkarzy publiczne modlitwy i manifestowanie wiary są częstym zjawiskiem. Dla przykładu Neymar w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro nosił opaskę z napisem: „100% Jesus”. Opaska nie podobała się Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu (MKOI). Ponadto na filmowej prezentacji piłkarzy nominowanych do Złotej Piłki na gali w Zurychu FIFA zamazała komputerowo napis na opasce, którą Neymar miał na sobie. Innym przykładem jest obrońca Lucio, który na turnieje piłkarskie zabierał swego pastora.

Czy piłkarze powinni mieć prawo manifestowania publicznie swej wiary w trakcie Mundialu?

View Results

Loading ... Loading ...

zdjęcie: sbnation.com
źródło: gosc.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: