Strona główna Dzieje się W szkołach w Tuszowie Narodowym zawisły tablice z dziewięcioma przykazaniami

W szkołach w Tuszowie Narodowym zawisły tablice z dziewięcioma przykazaniami

Na pięciu szkołach w Tuszowie Narodowym w województwie podkarpackim zawisły tablice z dziewięcioma przykazaniami. Naturalnie zabrakło II przykazania, które Kościół Katolicki usunął ze świadomości wiernych.

Tablice zostały przekazane szkołom przez Andrzeja Głaza – wójta gminy Tuszów Narodowy: „Uważam, że zło wdziera się do Europy. Są tworzone ustawy przeciwko dekalogowi. Nie chciałbym , żeby to się wdarło w moje strony, w moją Polskę. Stąd moja inicjatywa, żeby założyć tablice z dekalogiem na każdej z moich szkół. Mam pięć szkół – miał powiedzieć Głaz reporterowi TVN24. Naturalnie osoby o poglądach lewicowych skrytykowały decyzję wójta.
Przykre w tym wszystkim jest to, że większość naszych rodaków nie zna całego dekalogu. Kościół Katolicki naucza przerobioną wersję dekalogu, gdzie nie znajdziemy II przykazania. Naturalnie to przykazanie jest nagminnie łamane przez katolików. By zachować liczbę 10 ostatnie przykazanie sztucznie rozbito na dwa. Poniżej prezentujemy całe 10 przykazań na podstawie tłumaczenia katolickiej Biblii Tysiąclecia:
Tak wygląda prawdziwe 10 przykazań.

Czy przed przeczytaniem tego artykułu znałeś/znałaś 10 przykazań?

View Results

Loading ... Loading ...

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: