Strona główna Najnowsze Katarzyna Wasiak – Boża ochrona

Katarzyna Wasiak – Boża ochrona

Żyjemy w bardzo niepewnych czasach. Wieści wojenne, terroryzm ,nieznane, nieuleczalne choroby, wirusy. Poza tym w krajach rozwiniętych moralność ludzi jest na bardzo niskim poziomie. Media każdego dnia przekazują nam informacje o tym co się dzieje na świecie. Niestety są to zazwyczaj złe wiadomości, bo dziennikarze lubią grzebać w aferach, skandalach, uwielbiają pytać: co, komu i dlaczego?

Czytając Biblię można zobaczyć, że żyjemy w czasach ostatecznych. Często ludzie zadają sobie pytanie co będzie, co nas czeka. Jednak takie pytanie zadają sobie osoby, które nie znają Boga, nie powierzyły całego swojego życia Jezusowi Chrystusowi. Kiedy żyje się z dnia na dzień bez bliskości Zbawiciela, przychodzi strach, niepewność, zwątpienie. Ludzie na ziemi chcą i starają się ulepszyć świat, ale niestety to jest utopia. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: ŚWIAT ZMIERZA KU KOŃCOWI, CZY NAM SIĘ TO PODOBA, CZY NIE! Jedyne co będzie trwało na wieki to Królestwo Boże. Jeśli należymy do tego królestwa to spokojnie kładziemy się spać, budzimy się , aby pięknie przeżyć kolejny dzień, który daje nam Bóg, wiadomości płynące z radia spływają po nas jak po kaczce. Wspieramy w modlitwie tych, którzy tego potrzebują i biegniemy do przodu.

To, że nasza ziemia przestanie kiedyś istnieć nie ulega wątpliwości i nic na to nie możemy poradzić, bowiem Bóg informuje nas o tym w swoim słowie czyli Biblii. Rozmawiając ze znajomymi , którzy nie wierzą w istnienie Boga o czasie kiedy powróci Pan Jezus na ziemię można chwilami zauważyć na ich twarzach zdumienie, ignorancję, ale czasami strach. Wszelkie obawy znikają, kiedy człowiek powierza swoje życie Jezusowi Chrystusowi, wierzy całym swoim sercem, że Zbawiciel oddał za niego swoje cenne życie, a Jego święta krew obmyła wszystkie jego grzechy. Taka osoba zaczyna życie od nowa w Królestwie Bożym, gdzie Królem jest Bóg, który zaplanował cudowne, spełnione życie na ziemi i w wieczności dla każdego człowieka.

Niestety większość ludzi na ziemi nie korzysta z tej niebiańskiej, cudownej oferty. Życie wieczne, ale również życie na ziemi w obfitości zdrowiu, szczęściu, radości, spełnieniu jako dar od Boga nie są i nie będą udziałem tych ludzi. Oczywiście chrześcijanie również przechodzą trudne chwile w swoim życiu, ale mają kogoś kto im w tym pomaga i jest nim Jezus. Jest psalm, który każdy człowiek, a z pewnością każdy chrześcijanin powinien rozważać i modlić się nim każdego dnia w czasach ostatecznych, czyli w naszych czasach. Jest to Psalm 91:

,,Kto mieszka pod osłoną Najwyższego,
Kto przebywa w cieniu Wszechmocnego,
Ten mówi do Pana: ucieczko moja i twierdzo moja,
Boże mój, któremu ufam.
Bo On wybawi cię z sidła ptasznika
I od zgubnej zarazy.
Piórami swymi okryje cię.
I pod skrzydłami jego znajdziesz schronienie.
Wierność jego jest tarczą i puklerzem.
Nie ulękniesz się strachu nocnego
Ani strzały lecącej za dnia,
Ani zarazy, która grasuje w ciemności,
Ani moru, który poraża w południe.
Chociaż padnie u boku twego tysiąc ,
A dziesięć tysięcy po prawicy twojej
Ciebie to jednak nie dotknie.
Owszem, na własne oczy ujrzysz
I będziesz oglądał odpłatę na bezbożnych.
Dlatego, że Pan jest ucieczką twoją,
Najwyższego zaś uczyniłeś ostoją swoją ,
Nie dosięgnie cię nic złego
I plaga nie zbliży się do namiotu twego,
Albowiem aniołom swoim polecił,
Aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich.
Na rękach nosić cię będą,
Byś nie uraził o kamień nogi swojej.
Będziesz stąpał po lwie i po żmii,
Lwiątko i potwora rozdepczesz.
Ponieważ mnie umiłował , wyratuję go,
Wywyższę go ,bo zna imię moje.
Wzywać mnie będzie, a Ja go wysłucham,
Będę z nim w niedoli,
Wyrwę go i czcią obdarzę,
Długim życiem nasycę go
I ukażę mu zbawienie moje.”

Jak widzimy Bóg przygotował nam wspaniałą przyszłość, koniec życia na ziemi w odpowiednim czasie i pomoc na każdy dzień: wsparcie, mądrość, ochronę. Psalm 91 jest kroplą w oceanie co mówi Boże Słowo na temat pomocy, ochrony i wielkiej miłości Boga do ludzi. Jeśli człowiek pragnie całym sercem mieć prawdziwą relację z żywym Bogiem to będzie ją miał i otrzyma wskazówki jak żyć aby Stwórca był z niego dumny.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: