Strona główna Najnowsze Nie bądź obojętny – pomóż rodzinie Piaskiewiczów

Nie bądź obojętny – pomóż rodzinie Piaskiewiczów

Chrześcijanie nie mogą być obojętni na cierpienia innych ludzi. Jeśli mamy możliwość pomóc człowiekowi potrzebującemu to powinniśmy pomóc. Z pewnością wsparcia potrzebuje rodzina Piaskiewiczów, której historię postanowiliśmy poniżej przedstawić.

Pięcioosobowa rodzina Piaskiewiczów żyje we wsi Podstolice w województwie Wielkopolskim. Utrzymują się z niewielkiej renty. Głowa rodziny Zbigniew  został zmuszony do rezygnacji z pracy by opiekować się chorą żoną Barbarą i trójką dzieci: Jagodą, Różą i Kamilem. Cała czwórka cierpi na genetyczną chorobę niedorozwoju gałek przez co pani Barbara, Kamil i Jagoda nie widzą. Jedynie Róża widzi, lecz jeździ na badania kontrolne, bo choroba może w każdej chwili dać się we znaki. Cała trójka uczęszcza do szkoły podstawowej w Radwankach. Kamilek wraz z Jagódką dojeżdżają 90 km do Poznania do poradni dla słabowidzących na rehabilitację. Ponadto dzieci są pod opieką okulisty w Wągrowcu oraz neurologa w Pile. Utrzymują się z renty oraz świadczeń wypłacanych z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Ty możesz im pomóc. Na zachętę zachęcam do przeczytania fragmentu Słowa Bożego: „Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie. Wówczas zapytają sprawiedliwi: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie? A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.” Mt. 25:35-40

Darowizny dla Kamila można wpłacać na konto Fundacji AVALON : 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A. Należy dopisać nazwisko Kamil Piaskiewicz. Można tez wysyłać smsy charytatywne o treści : Pomoc_1110 na nr 75165. Koszt smsa to 6,15 gr.

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: