Strona główna Dzieje się Kardynał Puljić o powrocie Europy do chrześcijańskich korzeni

Kardynał Puljić o powrocie Europy do chrześcijańskich korzeni

Choć Kościół Katolicki za pontyfikatu obecnego papieża ostro skręca w lewo, to mimo wszystko od czasu do czasu możemy usłyszeć z ust katolickich duchownych głos rozsądku. Do zdroworozsądkowych księży należy Vinko Puljić, który ratunek Europy upatruje w jej chrześcijańskich korzeniach.

„Europa musi odkryć na nowo własne korzenie, swoją chrześcijańską tożsamość. Tylko w ten sposób nie będzie musiała obawiać się islamskiego radykalizmu” – stwierdził kardynał w wywiadzie udzielonemu włoskiej organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zaznaczył, że Kościół Katolicki w Bośni i Hercegowinie ma dobre relacje z muzułmanami będącymi Słowianami, ale oni są zupełnie inni od muzułmanów masowo przybywających do Europy z Afryki i państw arabskich. W rozmowie wspominał także o trudnej sytuacji katolików w Bośni i Hercegowinie.

„Dzisiejsze czasy kładą nacisk na materializm, a nie na duchowy wymiar człowieka. Europa musi nauczyć się zachowywać swoje chrześcijańskie korzenie, inaczej będzie musiała się bać islamskiego radykalizmu” – podsumował prymas.

zdjęcie: radioljubuski.ba
źródło: deon.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: