Strona główna Dzieje się Cieszyn: Związek Zawodowy Policjantów przeciwko rozdawaniu Nowych Testamentów policjantom

Cieszyn: Związek Zawodowy Policjantów przeciwko rozdawaniu Nowych Testamentów policjantom

Szef policji cieszyńskiej nakazał rozwiesić w komendzie i wszystkich okolicznych komisariatach informację, że pracownicy policji mogą otrzymać egzemplarz Nowego Testamentu od Międzynarodowego Stowarzyszenia Gedeonitów. Pomysł ten nie spodobał się m.in. związkom zawodowym.

24 lipca cieszyńscy policjanci obchodzili swe święto. Wówczas w siedzibie starostwa powiatowego odbyła się akademia z udziałem władz samorządowych oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych z komendą organizacji. Po tym spotkaniu w Cieszynie i okolicznych komisariatach pojawiło się następujące ogłoszenie:

„Uprzejmie informuję, że w związku ze Świętem Policji Komendant Powiatowy Policji insp. Jacek Bąk otrzymał życzenia oraz podziękowania od przedstawicieli samorządów, służb mundurowych, instytucji, organizacji społecznych i innych. Pośród nich były również życzenia i podziękowania dla wszystkich policjantów naszego garnizonu skierowane przez Prezesa Oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Gedeonitów w Cieszynie Pana Mieczysława Plucińskiego. Zaoferował on rozprowadzenie darmowych egzemplarzy (w wersji kieszonkowej dla służb mundurowych) Nowego Testamentu. Każdy zainteresowany otrzymaniem bezpłatnego Nowego Testamentu może kontaktować się z ww., dzwoniąc lub pisząc na numer telefonu (…)”.

Pod powyższym pismem podpisał się komendant powiatowy Jacek Bąk. Z tego powodu niektórzy policjanci oraz związki zawodowe miały pretensje o to, gdyż uznali to za złamanie zasad apolityczności i neutralności światopoglądowej policji. Pojawił się również zarzut, że w takiej sytuacji może być rozdawany również Koran czy pisma innych religii.

Tak sprawę skomentował Witold Chrapek – krajowy koordynator Międzynarodowego Stowarzyszenia Gedeonitów: „To także nasza grupa docelowa. Czym się różni komenda od szpitala? Rozdajemy Nowy Testament strażakom, mamy specjalną wersję dla klas wojskowych. Nikogo do niczego nie namawiamy. Nie robiłbym z tego sensacji, pismo komendanta to nie rozkaz, tylko propozycja. Decyzja o tym, czy przyjąć Nowy Testament i co z nim potem zrobić, należy już do samych policjantów.”

Międzynarodowe Stowarzyszenie Gedeonitów związane jest z różnymi Kościołami protestanckimi. Znane jest z tego, że rozdaje Nowe Testamenty w takich miejscach jak: hotele, szpitale, szkoły, zakłady karne, siedziby służb mundurowych.

Nasz komentarz: Żaden z policjantów nie był zmuszany do odebrania Nowego Testamentu. Jeśli ktoś nie był zainteresowany to nie musiał korzystać z oferty. Policja ma charakter charakter apolityczny, ale z pewnością nie jest neutralna światopoglądowo, gdyż… neutralność światopoglądowa jest abstrakcyjnym nic nie znaczącym lewicowym hasłem. Czy policja jest neutralna światopoglądowo wobec kradzieży? Czy policja jest neutralna światopoglądowo wobec morderstw? Czy policja jest neutralna światopoglądowo wobec oszustw? Światopogląd policji jest taki, że za te czyny zgodnie z prawem należy karać.

źródło: nszzp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: