Strona główna Dzieje się USA: Ksiądz walczący z lobby homoseksualnym wysłany przez kardynała na badania psychiatryczne

USA: Ksiądz walczący z lobby homoseksualnym wysłany przez kardynała na badania psychiatryczne

Mianowany przez papieża Franciszka na biskupa pomocniczego Chicago Mark Bartosic rozkazał księdzu Paulowi Kalchikowi spakowanie swych rzeczy i natychmiastowe opuszczenie parafii. Ponadto kapłan został wysłany na badania psychiatryczne.

Co było przyczyną takiej decyzji Bartosica? Po upublicznieniu raportu dotyczącego tuszowania pedofilii wśród kleru autorstwa arcybiskupa Carlo Maria Viganò, głos zabrał ksiądz Paul Kalchik. Sam przyznał, że jako dziecko był dwukrotnie molestowany przez księży, ale mimo to nie utracił wiary i został duchownym. W tej sprawie napisał nawet list do samego papieża Franciszka, by Kościół rozprawił się na zawsze z problem silnego lobby gejowskiego wśród amerykańskiego kleru oraz z tuszowaniem pedofilii.

Czyn ten nie spodobał się jego ordynariuszowi – kardynałowi Blase Cupichowi. Co ciekawe arcybiskup Blaise w raporcie Viganò widnieje jako czołowy reprezentant lobby homoseksualnego. Żeby tego było mało kapłan Kalchik został oskarżony o rasizm, ponieważ… papież Franciszek to Latynos. Sam Cupich oznajmił, że papież ma ważniejsze sprawy od pedofilii jak chociażby… walka z globalnym ociepleniem. Cupich w czasie Synodu ds. biskupów w Rzymie opowiedział się za tym, by dostęp do komunii miały nie tylko rozwodnicy będący w nowych związkach, ale również… praktykujący homoseksualiści.

Ponadto Kalchik zapowiedział, że spali przed kościołem tęczową flagę, która… służyła w parafii. Poprzedni proboszcz parafii będący szczególnie otwarty na środowiska homoseksualne naszył na nią krzyż i widniała ona w parafii jako sztandar. Ksiądz flagi nie spalił, ale wyręczyli go w tym parafianie.

W ten sposób skończyła tęczowa flaga, która była wywieszana w parafii.

Po tych wydarzeniach proboszcz Kalchik został wydalony z parafii i wysłany na badania psychiatryczne. Poszkodowany oświadczył, iż nie zamierza się na nich stawiać. Środowiska zboczeńców zaczęły protestować przeciwko księdzu Kalchikowi. Zachęcamy do modlitwy za tego odważnego księdza.

zdjęcie: churchmilitant.com
zdjęcie główne: josephsciambra.com
źródło: wpolityce.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: