Strona główna Dzieje się Ksiądz Jurczuk w TVP: Żona ma obowiązki, także i współżycia

Ksiądz Jurczuk w TVP: Żona ma obowiązki, także i współżycia

W programie „Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz ksiądz Stanisław Jurczuk oznajmił, że żona ma obowiązek uprawiania seksu z mężem nawet po  mastektomii (zabieg usunięcia piersi).

W programie omawiano sprawy majątkowe między panem Mikołajem Prokopiukiem, a jego byłą małżonką Ludmiłą Prokopiuk. Poruszono m.in. kwestię tego, że mąż w 2006 roku uniemożliwił swej żonie korzystanie z konta bankowego. W pewnym momencie zmieniono temat, gdzie wypowiadano się o sprawach łóżkowych. Ludmiła Prokopiuk wspomniała, iż zachorowała na raka i musiała poddać się zabiegowi mastektomii, odmawiała mężowi współżycia co było przyczyną konfliktów w małżeństwie. Stąd ksiądz Jurczuk oznajmił, że obowiązkiem żony jest współżyć z mężem nawet po takim zabiegu: „Nie mogę zrozumieć, że pani mówi do męża, że mąż źle panią traktował, bo pani go nie obsługiwała w łóżku. Pani jako żona ma obowiązki, także i współżycia”. Wypowiedź ta zbulwersowała uczestników programu oraz niektórych widzów.

Z jednej strony przypadek dość trudny, z drugiej strony Słowo Boże wyraźnie mówi: „ Nie strońcie od współżycia z sobą, chyba za wspólną zgodą do pewnego czasu, aby oddać się modlitwie, a potem znowu podejmujcie współżycie, aby was szatan nie kusił z powodu niepowściągliwości waszej.” 1Kor 7:5

Czy ksiądz ze swoją uwagą przesadził?

View Results

Loading ... Loading ...

zdjęcie: screen z fragmentu programu „Sprawa dla reportera”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: