Strona główna Najnowsze Polscy pastorzy o tęczowym piątku

Polscy pastorzy o tęczowym piątku

Nachalna indoktrynacja tzw. środowisk LGBT nie umknęła uwadze polskich pastorów, którzy w tej sprawie zabrali głos. Nasza redakcja postanowiła zaprezentować fragmenty ich wpisów znajdujące się na portalach społecznościowych czy blogach.

Pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku Paweł Bartosik napisał na Facebooku:

„Dziś w ponad 200 polskich szkołach homoseksualni aktywiści z „Kampanii Przeciw Homofobii” organizują akcję pod nazwą „Tęczowy Piątek”, której celem jest promocja postulatów, przekonań i definicji środowisk gejowskich. Znamienne jest, że nie publikuje się listy publicznych szkół biorących udział w akcji, co oznacza, że ów fakt ma być utrzymywany w tajemnicy przed opinią publiczną, wspólnotami religijnymi owych dzieci oraz samymi rodzicami. W odpowiedzi na dogmaty środowisk LGBTQ poniżej publikuję listę 35 MITÓW I PRAWD na temat homoseksualizmu pogrupowaną w trzy kategorie: nauka, religia oraz kultura/polityka.” Link do artykułu można znaleźć klikając TUTAJ.


Pastor Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Zielonej Górze Jarosław Bagiński napisał na Facebooku:

„W jaki sposób płeć – coś, co jest determinowane przez chromosomy i anatomię – staje się kiedykolwiek płynne lub zgodne z osobistymi preferencjami? Niektórzy próbują porzucić naukę i fakt, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Tak określa ten związek Biblia i nasza Konstytucja RP. Próba propagowania czegoś odmiennego prowadzi do zamieszania, ogromnych kosztów i konsekwencji. Obserwujemy, jak wpłynęło to na życie wielu krajów… nawet na takie przyziemne sprawy jak szatnie, toalety, lekkoatletykę itp. Biologia i anatomia nie są bez znaczenia. Bóg „stworzył mężczyznę i kobietę” – to Jego projekt. Naprawdę odświeżająco jest czytać, że są chrześcijanie, którzy nie boją się mówić Prawdy.

Dziękuję Włodkowi Tasak i wielu chrześcijanom, którym nie jest to obojętne! Wreszcie! Jestem pewien, że ta inicjatywa LGBT, która jest indoktrynacją skierowana wobec dzieci i młodzieży, spotka się z ostrym sprzeciwem ze strony wielu wierzących jak również niewierzących, którzy rozumieją, że jeśli chodzi o mężczyznę i kobietę, biblijna prawda, nauka i rzeczywistość pięknie się wyrównują i zgadzają. Ludzkość może próbować zaprzeczać temu, ale to nie zmienia prawdy. Dla wierzących, którzy się wahają i boją stać przy prawdzie, głosić i bronić jej, przypomnę Słowa Jezusa:

<<Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie>>. (Mt 10,32-33).

<<Jeżeli powiem do bezbożnego: Na pewno umrzesz, a ty go nie ostrzeżesz i nic nie powiesz, aby bezbożnego ostrzec przed jego bezbożną drogą tak, abyś uratował jego życie, wtedy ten bezbożny umrze z powodu swojej winy, ale Ja uczynię cię odpowiedzialnym za jego krew.>> Księga Ezechiela 3:18″


Pastor Kościoła Chrześcijańskiego Nowe Narodzenie w Tarnowskich Górach Bartłomiej Kurylas napisał na Facebooku:

W wielu szkołach dzisiaj zorganizowano ,,tęczowy piątek,, Oczywiście internet zaszumiał , a całe wydarzenie mocno podzieliło ludzi. Jako duszpasterz… również przemyślałem temat i podzielę się swoim zrozumieniem. Otóż każdy morderca i złodziej i tak samo homoseksualista ma prawo do łaski Bożej i Jego miłości. Okazuje się, że nawet pobieżna lektura Pisma Świętego spowoduje zrozumienie, że Bóg ukochał każdego człowieka jeszcze gdy ten na tę miłość nie zasłużył swoimi uczynkami. Postanowił zbawić go, a jedyne co człowiek dokłada do swojego zbawienia – to jego konieczność czyli grzech. Nie czuję się lepszym człowiekiem w kategoriach Bożej świętości, zwłaszcza gdy przyjrzę się sobie krytycznie sprzed nawrócenia, niż złodziej, cudzołożnik, morderca, gwałciciel czy homoseksualista.

Jednak… Nigdy nie słyszałem, by morderca domagał się miłości Boga, przebaczenia grzechów a jednocześnie dalszego prawa do zabijania. Nigdy nie słyszałem, by środowisko złodziei domagało się prawa do kradzieży i równoczesnego mówienia o sobie ,,dzieci Boże,, ,,sól i światło w tym świecie,, ,,naśladowcy Chrystusa,, Nigdy też nie słyszałem by szkoła promowała takie postawy lub robiła na ich temat pralekcje, próbując nazwać to normalnością.

Quo Vadis rozpędzony świecie – zatrzym się w tym pędzie. To nie skończy się dobrze, że nauczamy dzieci postaw które się Bogu nie podobają – nauczamy że sex nie jest zarezerwowany dla męża i żony (mężczyzny i kobiety) , że to co nienaturalne i nienormalne jest naturalne i normalne, nauczamy również że aborcja jest rozwiązaniem, nauczamy że eutanazja jest wyjściem, nauczamy że społeczeństwo będzie się mieć dobrze jak będzie robić wydawałoby się tolerancyjnie. Tylko to jest tolerancja dla grzechu, a brak tolerancji dla Słowa Bożego – efekt już jest widoczny.

Coraz brutalniejsze społeczeństwo, coraz bardziej nienawistni ludzie, coraz bardziej lubieżnie i frywolnie zachowujące się nastolatki, coraz więcej rozwodów, płaczu, depresji i zła. A my chcemy więcej dalej brnąć w tę stronę – tolerując to co Bóg nazywa grzechem. Oczywiście przyjmę i zaopiekuję się każdym mordercą, gwałcicielem czy homoseksualistą (a wiem co mówię, bo do zboru który prowadzę trafił przedstawiciel każdego z nich, różnie się kończyły te historie ale się zdarzyły) jednak będę im mówił prawdę na temat świętego Boga i grzechu człowieka. Świętość nazywając świętością, a grzech grzechem. Nie wylewam jadu w kierunku organizatorów, a otaczam ich modlitwą, jednak chcę i będę wyraźnie zaznaczał swoje stanowisko – stanowisko chrześcijan. Moje dziecko udziału w kłamstwie, że grzech jest dobry, nie weźmie. Ciebie również do tego zachęcam.


Pastor Kościoła Chrześcijan Baptystów w Inowrocławiu Sławomir Ciesiółka napisał na swym blogu m.in.:

Dziś „Tęczowy Piątek” — międzynarodowa akcja, która po raz trzeci odbywa się w polskich szkołach. Jej celem jest sprawienie, by uczniowie i uczennice LGBTQI czuli, że „w szkole jest miejsce też dla nich”. W akcji bierze udział aż 211 szkół. „To rekord!” – cieszy się Kampania Przeciw Homofobii. – Tego dnia dorośli i rówieśnicy dają wyraźny sygnał młodym osobom LGBTQI, że mogą na nich liczyć — tłumaczy Joanna Skonieczna z organizacji.

Homoseksualizm jest obecnie postrzegany jako coś naturalnego. Takie akcje jak „Tęczowy Piątek” uświadamiają mi, że środowiska LGBTQI próbują wpłynąć już na nasze dzieci w szkołach, czy to się nam podoba, czy nie. Świat, w którym żyjemy, próbuje nam wmówić, że w małżeństwach tej samej płci, w adoptowaniu dzieci przez osoby ze środowisk LGBTQI – nie ma nic złego.

Przerażające jest to, że coraz więcej biblijnie wierzących zaczyna bronić homoseksualizmu, jak podaje w swojej książce „Trudne Pytania- Biblijne Odpowiedzi” Jack Cottrell – „w wielu denominacjach chrześcijaństwa istnieją silne grupy nacisku, które promują ideę pełnej akceptacji dla homoseksualistów, twierdząc, że tak naprawdę Pismo Święte nie potępia go jednoznacznie. Podążając za wykładnią zwolenników homoseksualizmu, dokonują reinterpretacji wszystkich najważniejszych w tym temacie fragmentów, twierdząc, że tylko określone rodzaje homoseksualizmu są czymś złym. A to z kolei prowadzi do wniosku, że Bóg akceptuje relacje homoseksualne, jeśli są oparte na miłości i odpowiedzialności”.

Jako chrześcijanin nie mogę tego przemilczeć i nie wyrazić mojego sprzeciwu takim działaniom i poglądom, które mają na celu propagowanie grzechu. Mam świadomość, że tym tekstem narażę się wielu osobom, zostanę uznany za homofoba, który jest pozbawiony wszelkich uczuć i braku tolerancji do osób homoseksualnych. Jednak chciałbym z góry zaznaczyć, że nie chce tu dokonać osądu nad osobami, które mają problem z tym grzechem. Ale tak jak wiele środowisk uznaje za właściwe propagowanie homoseksualizmu, poprzez tego typu akcję w szkołach jak „Tęczowy Piątek”. Tak, ja chcę podkreślić, że homoseksualizm jest grzechem i jest sprzeczny z naturą człowieka stworzonego przez Boga.

Całość wpisu TUTAJ.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: