Strona główna Dzieje się Ksiądz Krzysztof Trybulec pozwał do sądu biskupa Ignacego Deca

Ksiądz Krzysztof Trybulec pozwał do sądu biskupa Ignacego Deca

Ksiądz Krzysztof Trybulec wstąpił na drogę sądową przeciwko biskupowi diecezji świdnickiej Ignacemu Decowi. Domaga się 200000 złotych oraz przeprosin za jak twierdzi fałszywe pomówienia, iż ma dziecko.

Wszystko zaczęło się od nieprawidłowości jakie ksiądz Trybulec wykrył w związku z remontem parafii św. Jerzego w Szalejowie Górnym. Z tego powodu proboszcz zgłosił sprawę do prokuratury przez co wpadł w konflikt z biskupem Decem, który miał naciskać by tego nie robił. W wyniku tego dwie osoby usłyszały zarzut fałszerstw dokumentów związanych z remontem świątyni.

Biskup Dec wysłał do Watykanu list z wnioskiem o usunięcie księdza Trybulca z funkcji proboszcza. Miał w nim argumentować, iż ksiądz ma nieślubne dziecko z gosposią. W związku z tym postanowiono zrobić badania DNA, które wykazały, iż ksiądz nie jest ojcem. Duchowny odwoływał od tej decyzji w Watykanie, ale póki co bezskutecznie.

Wartym uwagi jest to, że za proboszczem stanęli również parafianie, którzy nie zgadzają się z decyzją biskupa. Początkowo to oni chcieli wytoczyć sprawę biskupowi, lecz sąd uznał, że może to zrobić tylko ksiądz Trybulec. W związku z tym kapłan założył sprawę w sądzie, gdzie domaga się przeprosin i 200000 zł zadośćuczynienia.

źródło: fakt.pl
zdjęcie: gosc.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: