Strona główna aborcja Siostry zakonne w całej Polsce modlą się o zakaz aborcji

Siostry zakonne w całej Polsce modlą się o zakaz aborcji

Zakonnice modlą się by aborcja była nielegalna

Ponad 20 tysięcy polskich sióstr zakonnych łączy się w modlitwie w sprawie zmiany prawa aborcyjnego. Przypominamy, że pod ustawą zakazującej mordowania dzieci z przyczyn eugenicznych podpisało się ponad 830 tysięcy polskich obywateli.

Za obroną życia nienarodzonych dzieci modlą się zakonnice w całej Polsce. Ponadto proszą w tej sprawie o boże prowadzenie polityków oraz sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Modlitwę rozpoczęto od pierwszej niedzieli adwentu. Oprócz modlitwy warto podpisać się pod petycją do Julii Przyłębskiej – prezes Trybunału Konstytucyjnego. Można ją znaleźć klikając TUTAJ.

W Polsce aborcja jest legalna w trzech przypadkach: w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia matki, jeśli ciąża jest efektem czynu zabronionego oraz gdy występuje podejrzenie, iż dziecko będzie chore. Projekt ustawy zakazującej aborcji z powodu podejrzenia o chorobę ponad rok znajduje się w sejmie i nie jest ruszany. Bez względu na to czy jesteś katolikiem, prawosławnym, protestantem zachęcamy do modlitwy by aborcja w Polsce była maksymalnie zmarginalizowana.

źródło: niedziela.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: