Strona główna Dzieje się Google Maps walczy z krzyżem?

Google Maps walczy z krzyżem?

Google Maps dyskryminuje chrześcijan?

Przeglądając Google Maps możemy na mapie znaleźć budynki różnych religii. Przy synagogach znajdziemy gwiazdę Dawida, przy meczetach półksiężyc, ale przy kościołach chrześcijańskich… nie znajdziemy krzyża.

Krzyż jest najbardziej znanym symbolem chrześcijańskim. To na nim zmarł Jezus Chrystus ponosząc męczeńską śmierć za grzechy ludzkości. Symbol krzyża zdecydowanie kojarzy się z religią chrześcijańską. Czemu Google Maps unika tego symbolu stosując przy tym gwiazdę Dawida w przypadku żydów czy półksiężyc w przypadku muzułmanów? Na przykład u buddystów znajdziemy symbol koła Dharmy, ale krzyża przy kościołach próżno szukać. Podobnie jest z przypadkiem hindusów. Podsumowując w Google Maps jest miejsce na symbole wyznawców niemal wszystkich religii, ale kościoły najwidoczniej są mniej ważne. Polecamy zerknąć na screeny poniżej:

Mapa Dzierżoniowa

W Dzierżoniowie znajdziemy m.in. świadków Jehowy, katolików i żydów. Tylko synagoga została oznaczona tradycyjnym dla swego wyznania symbolem.

Świątyniabuddyjska w Zielonej Górze

Świątynia buddyjska w Zielonej Górze jest oznaczona tradycyjnym dla siebie symbolem Koła Dharmy. Czemu kościoły nie są oznaczone krzyżem?

Meczet w Gdańsku

Meczet w Gdańsku oznaczono półksiężycem, a czy kościoły zostały oznaczone krzyżem?

Mormoni w Warszawie

Dla przykładu na mapie Warszawy mamy zaznaczone kaplicę mormonów i kościół. Widzicie różnicę?

Świątynia Hinduska w Kolonii Warszawskiej

Świątynia hinduska w Kolonii Warszawskiej oznaczona hinduskim symbolem „Om”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: