Strona główna Najnowsze Pogaństwo u świadków Jehowy

Pogaństwo u świadków Jehowy

pogaństwo świadków Jehowy
Świadkowie Jehowy znani są z przesadnego tropienia wszelkiego pogaństwa. Nie obchodzą wielu świąt i zwyczajów mających rodowód pogański. Trzeba przyznać, że są w tym wszystkim mocno wybiórczy.

Oto kilka przykładów pogańskich praktyk i zwyczajów akceptowanych przez świadków Jehowy.

  • świadkom Jehowy nie przeszkadza noszenie obrączek. Ten pogański zwyczaj pochodzi ze starożytnego Egiptu.
  • w języku polskim nazwy tygodni i miesięcy nie mają pogańskiego pochodzenia. Jednak w innych językach np. angielskim nazwy tygodni i miesięcy nawołują do pogańskich bóstw. Dla przykładu marzec po angielsku to „March”. Jest to miesiąc, którego nazwa sławi rzymskiego boga wojny – Marsa. Czwartek po angielsku to „Thursday”, innymi słowy „Thor’s day” czyli dzień nordyckiego boga Thora.
  • świadkowie Jehowy używają argumentu, że krzyż był pogańskim symbolem. Faktycznie pogańskie religie przed przyjściem Jezusa posługiwały się tym krzyżem, lecz to wcale nie musi oznaczać, że Jezus na nim nie umarł. Działaczom organizacji Strażnica wierzącym, że Jezus był przybity do pala nie przeszkadza, że pal był pogańskim symbolem bogini Aszery. Ponadto symbol pala można odnaleźć chociażby na grobach świadków Jehowy.
  • świadkowie Jehowy posługują się pogańską symboliką w swych publikacjach. Poniżej zdjęcia podręczników, na których widać pogański dysk. Symbol ten wykorzystuje również masoneria.

Pojednanie świadków JehowyNadszedł czas świadków Jehowy

Egipska bogini Izyda
Egipska bogini Izyda
zaratusztriański faravahar
Zaratusztriański faravahar
  • blisko grobu założyciela świadków Jehowy Charlesa Taze Russela znajdziemy pogańską piramidę. Zobaczymy na niej symbol krzyża w koronie (gdy powstała świadkowie Jehowy uznawali wówczas krzyż, a nie pal).
  • choć świadkowie Jehowy nie palą zniczy na grobach to nie przeszkadza im noszenie na groby kwiatów. Jest to zwyczaj wywodzący się z pogańskiego Rzymu. W wielu kulturach kwiaty na grobach związane były z różnymi przesądami.
  • tradycja pieczenia tortów weselnych wywodzi się z pogańskiego Rzymu. Ze zwyczajem tortów ślubnych znajdziemy różne przesądy np. pocałunek pary młodej przy torcie zapewni im szczęśliwe życie, owoce na torcie weselnym symbolizują płodność itp. Świadkom Jehowy to nie przeszkadza.
  • świadkom Jehowy wolno wieszać dzwonki wietrzne. Pełnią one funkcję dekoracyjną i muzyczną. Należy pamiętać, że pierwotnie są one powiązane z Feng Shui.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.