Strona główna Dzieje się Kolejny akt oskarżenia przeciw Nergalowi

Kolejny akt oskarżenia przeciw Nergalowi

Akt oskarżenia przeciw Nergalowi
Posłowie Dominik Tarczyński i Anna Sobecka z PiSu złożyli zawiadomienie do prokuratury w sprawie filmu jaki na Facebooku umieścił Nergal. Na opublikowanym materiale można było zobaczyć Darskiego trzymającego sztucznego penisa, do którego przybita była figurka Jezusa.

Z okazji dnia kobiet lider Behemotha umieścił film, w którym zaśpiewał piosenkę. Nie byłoby w tym nic bulwersującego gdyby za „mikrofon” nie służył sztuczny penis z wizerunkiem Chrystusa. Menadżer Darskiego był skłonny poszukać jakiegoś porozumienia. W związku z tym poseł Tarczyński zażądał publicznych przeprosin. Na te warunki oskarżony się nie zgodził. W konsekwencji do prokuratury wpłynął akt oskarżenia przeciwko muzykowi. Nergal film usunął, lecz to co zostaje wrzucone w sieci nie ginie i kontrowersyjne nagranie można znaleźć w sieci.

196. artykuł Kodeksu Karnego brzmi: Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ostatni proces w Polsce jaki miał wytoczony Darski to sprawa o profanację godła, którą wygrał.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.