Strona główna Najnowsze Pastor Paweł Bartosik zaniepokojony językiem duchownych z Polskiej Rady Ekumenicznej

Pastor Paweł Bartosik zaniepokojony językiem duchownych z Polskiej Rady Ekumenicznej

Pastor Paweł Bartosik
Pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku Paweł Bartosik wyraził zaniepokojenie językiem jakiego użyli duchowni w oświadczeniu Polskiej Rady Ekumenicznej. Obwieszczenie nawiązuje do morderstwa Pawła Adamowicza.

Na początku pastor pochwalił księży i pastorów, którzy postanowili zabrać głos odnośnie wydarzenia jakim był mord prezydenta Gdańska podczas 27. Finału Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponadto docenił ich dobre intencje. Z drugiej strony zwrócił uwagę, że użyli oni terminologii jaką posługują się marksiści kulturowi oraz skrajna lewica. Zaznaczył, że walka z tzw. mową nienawiści jest narzędziem do wprowadzania cenzury i kneblowania ust niepoprawnych politycznie ludzi.

Dodatkowo stwierdził, iż posługiwanie się takim językiem przez duchownych jest dowodem na triumf środowisk lewicowych. W związku z tym wyraził nadzieję, że stosowanie tego typu sloganów jak „mowa nienawiści” czy „spirala nienawiści” wynikają z naiwności, a nie ze świadomego działania. Dla przykładu powołał się na profesora Aleksandra Stępkowskiego, który wyjaśnia szczegółowo na czym ma polegać walka z tzw. mową nienawiści. Zaznaczył, że wielu duchownych jest aresztowanych w ramach walki z tzw. mową nienawiści. Jako redakcja polecamy obejrzeć na youtube film pt. „Postęp po szwedzku„. Znajdziemy w nim przykład zielonoświątkowego pastora, który miał sprawy sądowe za nazwanie homoseksualizmu grzechem. Oprócz tego pastor Paweł Bartosik odniósł się do Biblii, która naucza m.in., że mamy nienawidzić zła.

Reasumując cieszymy się, że są tacy świadomi pastorowie jak Paweł Bartosik. Wielu chrześcijan nieświadomie wpada w pułapkę neomarksistowskiej nowomowy. „Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemność w światłość, a światłość w ciemność, zamieniają gorycz w słodycz, a słodycz w gorycz.” Iz. 5:20

TUTAJ oświadczenie Polskiej Rady Ekumenicznej
TUTAJ wpis pastora Bartosika

zdjęcie: Facebook pastora Bartosika

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: