Strona główna Dzieje się Ksiądz Roman Kneblewski o piciu alkoholu

Ksiądz Roman Kneblewski o piciu alkoholu

Ksiądz Roman Kneblewski
Jakiś czas temu media w całym kraju pokazywały zdjęcie księdza Romana Kneblewskiego pijącego piwo w pociągu. W związku z tym pojawiło się wiele komentarzy. Głos w sprawie postanowił zabrać sam bohater artykułów.

Największe media w kraju jak Gazeta Wyborcza, Fakt, Super Expres, Wirtualna Polska przedstawiły zdjęcie, na którym ksiądz Roman Kneblewski w WARSie spożywa piwo. Nie zabrakło komentarzy, że księżom nie wypada spożywać alkoholu. Na duchownego doniesiono nawet do kurii.

Ksiądz Roman Kneblewski w odpowiedzi nagrał film, który zaczyna się od tego, iż otwiera piwo, które w międzyczasie popijał. Kapłan sam wspomniał, że spożywa piwo, ale nie jest to grzechem. Grzechem jest nadużycie alkoholu. W swym materiale video odniósł się do różnych katolickich autorytetów, którzy spożywali alkohol jak papieże czy katoliccy święci. Zaznaczył, że Jan Paweł II na lepsze trawienie spożywał do obiadu kieliszek wódki. W filmie można było zobaczyć zdjęcia Benedykta XVI pijącego piwo na swe urodziny. Ponadto dodał, że alkohol może być lekarstwem na różnego rodzaju schorzenia. Odniósł się także do Biblii, gdzie Jezus w Kanie Galilejskiej przemienił wodę w wino.

Ksiądz stwierdził, że osoby mające skłonności do upijania się powinny być abstynentami. Dodał, iż nie powinno się ludzi z takim problemem namawiać do spożywania alkoholu. Niektórzy dla Boga wyrzekają się picia alkoholu, lecz nie ma takiego obowiązku. Zaznaczył, że grzechem jest nie tylko upijanie, ale również natarczywe namawianie kogoś do picia kto nie chce spożyć alkoholu.

Ksiądz Roman Kneblewski jest proboszczem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Często jest krytykowany przez lewicowe media za głoszenie konserwatywnych i narodowych poglądów.

zdjęcie: screen z filmu księdza Romana Kneblewskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: