Strona główna Dzieje się Biskup Schmalhausen chce ekskomuniki dla księży pedofilów

Biskup Schmalhausen chce ekskomuniki dla księży pedofilów

Biskup Kay Schmalhausen

Peruwiański biskup Kay Schmalhausen chce by Kościół surowiej karał duchownych – pedofilów. Twierdzi, że za czyny pedofilskie powinna być kara ekskomuniki.

Biskup bardzo dosadnie ocenił obecne działania Kościoła Katolickiego w sprawie pedofilii. Stwierdził, iż najsurowszą karą za pedofilię jest jedynie wydalenie zboczeńca ze stanu duchownego: „Co dotychczas robiono ze sprawcami takich zbrodni? Jak zadośćuczyniono  krzywdzie ofiar? Jak naprawiany jest skandal wywołany wobec wiernych Kościoła w oczach świata? Czy mamy proporcjonalność i sprawiedliwość w dotychczasowych środkach?” – zapytał retorycznie ksiądz w wywiadzie dla amerykańskiego portalu „Crux”.

Jako przykład podał czterech znanych pedofilów, którzy nie ponieśli większych konsekwencji ze strony Kościoła. Są nimi Marcial Macial Degollado z Meksyku, któremu jedynie ograniczono piastowanie służby kapłańskiej. Kolejnymi są Fernando Karadima z Chile oraz Theodore McCarrick z USA, których wydalono ze stanu kapłańskiego. Padło też nazwisko Luisa Figariego z Peru, którego nawet nie wydalono ze wspólnoty, którą założył (ma jedynie zakaz kontaktu z jej członkami). Zaznaczył, że żaden z tych pedofilów nie wykazał publicznie skruchy.

Biskup Schmalhausen by poprzeć swój pomysł powołał się I List Pawła do Koryntian, w którym jest mowa o ekskomunice za niemoralność seksualną: „Słyszy się powszechnie o rozpuście między wami, i to o takiej rozpuście, jaka się nie zdarza nawet wśród pogan; mianowicie, że ktoś żyje z żoną swego ojca. A wy unieśliście się pychą, zamiast z ubolewaniem żądać, by usunięto spośród was tego, który się dopuścił wspomnianego czynu.” 1Kor 5:1-2

źródło: cruxnow.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: