Strona główna Dzieje się Matka użyczyła homoseksualnemu synowi macicę. Urodziła mu córkę, a sobie córko-wnuczkę

Matka użyczyła homoseksualnemu synowi macicę. Urodziła mu córkę, a sobie córko-wnuczkę

Cecile Eledge ze stanu Nebraska urodziła dziewczynkę, dla której jednocześnie jest matką i babcią. Dziecko genetycznie powstało z połączenia plemnika jej syna z komórką jajową siostry jego partnera.

Sprawa wygląda na skomplikowaną zatem zacznijmy od początku. Matthew Eledge pragnął mieć dziecko ze swym partnerem Elliotem Dougherty. Mimo usilnych starań żadnemu z nich nie udało się zajść w ciążę. Pojawił się pomysł by komórkę jajową pobrać od siostry Elliota, która zostałaby sztucznie zapłodniona przez plemnik Matthewa. Komórka i nasienie zostały pobrane i przystąpiono do realizacji planu. Ponadto w rolę surogatki wcieliła się 61-letnia matka Matthewa, która urodziła mu córkę, a sobie córko-wnuczkę o imieniu Uma.

Po pierwsze jak dziecko będzie zwracać się do swojej babci? Po drugie kto jest mamą i tatą w tym szaleństwie? Czy w konsekwencji możemy spodziewać się więcej takich patologicznych przypadków? Tak sprawę skomentował Matthew Eledge:

„Jesteśmy bardzo wdzięczni za to jak zakończyła się ta sprawa. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że Uma i jej babcia są tutaj szczęśliwe i zdrowe. W tej chwili będziemy odpoczywać i cieszyć się tą chwilą”.

źródło: 3newsnow.com
zdjęcie: 3newsnow.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: