Strona główna Dzieje się Ksiądz Isakowicz-Zaleski: pedofilia księży łączy się ze współpracą z SB

Ksiądz Isakowicz-Zaleski: pedofilia księży łączy się ze współpracą z SB

Isakowicz-Zaleski: pedofilia księży łączy się ze współpracą z SB

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski w wywiadzie dla Radia Wnet stwierdził, iż pedofilia księży łączy się ze współpracą z SB.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz Zaleski w wywiadzie dla Radia Wnet odniósł się do filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”. Stwierdził, że film przyjął z bardzo mieszanymi odczuciami. Uważa, że bardzo dobrze, iż przypadki pedofilii są ujawniane.

Niemniej ma pewne zastrzeżenia. Po pierwsze w filmie nie ma informacji, że większość pedofilów była tajnymi współpracownikami Służby Bezpieczeństwa. Księża żyjący rozwiąźle czy czynni homoseksualiści byli bardzo łatwym elementem do zwerbowania przez bezpiekę. Po drugie nie poruszono w filmie tematu lobby homoseksualnego wśród duchownych, pośród których odsetek pedofilów jest ogromny. Dodatkowo zaakcentował, że czterech duchownych w filmie to byli tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa co faktycznie ukazuje, iż pedofilia księży łączy się ze współpracą z SB.

Ponadto dodał, że jeśli Kościół Katolicki chce poprawić swój wizerunek to musi ponad wszystko dokonać całkowitej lustracji duchownych. Zaznaczył, że nawet wśród biskupów nie brakuje agentów SB, jako przykład ukazał biskupa – dewianta Juliusza Paetza.

zdjęcie: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: