Strona główna Dzieje się Odlot księdza Guza: Według protestantów jedynym grzesznikiem jest Bóg

Odlot księdza Guza: Według protestantów jedynym grzesznikiem jest Bóg

Ksiądz Tadeusz Guz nie przestaje kłamać w sprawach protestantyzmu. Podczas programu „Rozmowy niedokończone” w telewizji Trwam stwierdził, że według protestantów jedynym grzesznikiem jest Bóg.

Skoro w świetle doktryny protestantyzmu Pan Bóg jest jedynym grzesznikiem, nie dziwmy się, że część episkopatu Niemiec dzisiaj twierdzi, iż im urząd piotrowy, czyli papież, jest niepotrzebny.” – stwierdził ksiądz Tadeusz Guz. Nie trzeba być wybitnym teologiem by wiedzieć, iż ta wypowiedź to zwyczajny bełkot. Nie jest to pierwszy przykład tego typu zachowania kontrowersyjnego duchownego. Ksiądz Tadeusz Guz notorycznie wygłasza, że protestanci wierzą, iż Bóg najpierw musiał być diabłem by stać się Bogiem manipulując tutaj wypowiedzią Lutra przez wyjęcie jej z kontekstu.

Przypominamy, że ksiądz Tadeusz Guz miał wcześniej zakaz wypowiadania się na temat protestantyzmu. Nie powinno to dziwić skoro wygaduje takie bzdury ośmieszając swój urząd. Poniżej przedstawiliśmy fragmenty wyznań wiary kilku Kościołów protestanckich w Polsce by wykazać, iż ksiądz Guz ewidentnie mija się z prawdą.

Fragmenty wyznania wiary Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP:
„Ponieważ wszyscy ludzie pochodzą od Adama, odziedziczyli jego grzeszną i całkowicie zepsutą naturę, poczynają się i rodzą w grzechach (Ps. 51,7; 58,4) jako dzieci gniewu (Ef. 2,3), nie mające zdolności i ochoty do jakiegokolwiek dobra, lecz wyłącznie skłonność i zdolność do zła (Rzym. 8,7; 1 Mojż. 8,21; Jer. 17,9; Mar. 7,21-22; Łuk. 24,25; Mar. 16,14; Rzym. 3,10-12).”

„Gdy więc nastał przewidziany przez Boga czas, przyszedł na świat w postaci grzesznego ciała (Rzym. 3,8) Chrystus, Syn Boga żywego (Gal. 4,4; Mat. 16,16; Mat. 3,17), łącząc w sobie odwieczne bóstwo z naturą ludzką (Kol. 2,9; 1 Tym. 3,16; patrz też Rzym. 1,3-4), to znaczy z prawdziwą ludzką duszą i ludzkim ciałem (Mat. 26,38; Hebr. 2,14; patrz też 1 Tym. 2,5), które jednak były i pozostały całkowicie czyste i niepokalane, stąd ani w sercu Jezusa, ani w Jego zewnętrznym życiu nigdy nie powstał żaden grzech (Jan 8,46; 1 Ptr. 2,22; Hebr. 4,15).”

Fragment wyznania wiary Kościoła Zielonoświątkowego w RP:

Człowiek został stworzony przez Boga jako istota prawa i czysta. Przez swój grzech utracił pierwotną sprawiedliwość i jego szczęśliwą społeczność z Bogiem została przerwana. Grzech pierwszego człowieka – jako mężczyzny i kobiety – objął wszystkich ludzi i dlatego śmierć stała się udziałem wszystkich.”

Fragment wyznania wiary Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP:

„Reformacja wittenberska, podobnie jak miało to miejsce w przypadku dogmatu o Trójcy Świętej, przyjęła także dogmat chrystologiczny ukształtowany na Soborze w Chalcedonie (451): „Zgodnie ze świętymi Ojcami, wszyscy jednomyślnie uczymy wyznawać, że jest jeden i ten sam Syn, Pan nasz Jezus Chrystus, doskonały w Bóstwie i doskonały w człowieczeństwie, prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek, złożony z duszy rozumnej i ciała, współistotny Ojcu co do Bóstwa i współistotny nam co do człowieczeństwa, „we wszystkim nam podobny oprócz grzechu”, przed wiekami zrodzony z Ojca co do Boskości, w ostatnich czasach narodził się co do człowieczeństwa z Maryi Dziewicy, Matki Bożej, dla nas i dla naszego zbawienia.”

Fragment wyznania wiary Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP:

Artykuł VII
O grzechu pierworodnym

„Grzech pierworodny nie polega na pójściu w ślady Adama (jak błędnie twierdzą pelagianie), lecz na skażeniu natury ludzkiej w każdym człowieku, jako potomku Adama. Przez grzech człowiek oddalił się od pierwotnej sprawiedliwości i popadł w swej naturze w nie ustającą skłonność do zła.”

Fragment wyznania wiary Kościoła Wolnych Chrześcijan w RP:

Grzech, a wraz z nim śmierć, wszedł na świat z powodu nieposłuszeństwa pierwszych stworzonych przez Boga ludzi. Odtąd każdy człowiek rodzi się z grzeszną naturą, ma tendencje do grzechu, jest oddzielony od Boga i zmierza ku wiecznemu potępieniu.”

źródło: www.radiomaryja.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: