Strona główna Dzieje się Wesprzyj duchowo zgwałcone chrześcijanki z Nigerii

Wesprzyj duchowo zgwałcone chrześcijanki z Nigerii

Wesprzyj zgwałcone chrześcijanki

Organizacja Open Doors pomagająca prześladowanym chrześcijanom zachęca do pisania listów do zgwałconych chrześcijanek z Nigerii.

W Nigerii wiele chrześcijańskich kobiet pada ofiarą gwałtów dokonywanych przez muzułmańskich terrorystów z Boko Haram lub pasterzy Fulani. Open Doors stara się im pomóc organizując seminaria pozwalające pokonać traumę. Na swojej stronie podają przykłady kobiet, którym udzielają pomocy. Postanowiliśmy również o nich napisać:

  • Alisa została zgwałcona przez pasterzy Fulani. Popadła w depresję zamykając się na innych ludzi.
  • Charity będąc mężatką została porwana i zmuszona do kolejnego związku małżeńskiego z muzułmaninem, który ją bił. Owocem tego wymuszonego małżeństwa była córka. Ponadto gdy została odbita przez armię nigeryjską wróciła do swego męża, który ma problem z zaakceptowaniem nieswojego dziecka.
  • pasterze Fulani napadli dom Christiany. Związali jej męża zmuszając do go patrzenia jak dwóch z nich gwałci jego żonę.
  • Florencja została zgwałcona w wieku 10 lat przez pasterza Fulani.
  • Gambo została zgwałcona przez pasterza Fulani. Gwałciciel odciął jej palec.
  • Ladi została uprowadzono przez Boko Haram. Zmuszono ją do związku małżeńskiego z jednym z bojowników tej organizacji, z którym zaszła w ciążę. Udało się jej uciec z małym synkiem. Jej rodzina nadal jest uwięziona.
  • Solomi zgwałcił pasterz Fulani. Do dzisiaj nie czuje się bezpiecznie.

By pomóc takim kobietom organizowane są specjalne spotkania, na których malują siebie same. Wyżej wspomniana Alisa wspomniała: „Podczas malowania przypomniałem sobie, co się stało i naprawdę mnie to wzburzyło. Ale stopniowo zaczęłam czuć się znowu bardziej wesoła”. Z kolei Ladi oznajmiła: „Kiedy spojrzałam na swoje zdjęcie dziś rano, zdałam sobie sprawę, jak piękna jestem”. Co najważniejsze pisząc list do tych kobiet możesz pokazać im, że nie są same w swym cierpieniu. Zachęcamy także do modlitwy.

Wesprzyj zgwałcone chrześcijanki.

Oto warunki jakie ma spełniać list: musi być napisany w języku angielskim (mile widziane wersety biblijne). Ze swoich danych podaj w treści jedynie swe imię i narodowość. Nie wspominaj o Open Doors. Nie krytykuj rządu i muzułmanów. Akcja pisania listów będzie trwać do 30 listopada. Listy należy wysyłać na adres: c/o Open Doors Skrytka Pocztowa 91 02-793 Warszawa 59. Ponadto należy przy tym zaznaczyć imię kobiety, do której wysyłamy list. Więcej informacji po kliknięciu TUTAJ.

Nigeria zajmuje 12. pozycję w rankingu Open Doors pod względem prześladowań chrześcijan. Głównym źródłem represji jest islam.

zdjęcie: opendoors.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: