Strona główna Najnowsze Pastor Marek Gombar o życiu Romów na Słowacji

Pastor Marek Gombar o życiu Romów na Słowacji

Pastor Marek Gombar

Pastor Marek Gombar usłużył Słowem Bożym w zborze Betel w Ustroniu. Mówił o problemach i społecznym wykluczeniu Romów na Słowacji.

Pastor Marek Gombar pełni swą służbę w zborze w Pavlovcach. Głosi Ewangelię wśród słowackich Romów, którzy borykają się z poważnymi problemami. Z pomocą Jerzego Marcola jako tłumacza usłużył w zborze „Betel” w Ustroniu. Wspomniał także jak wygląda sytuacja zielonoświątkowców na Słowacji. Opowiedział też, że ostatnimi czasy u naszego południowego sąsiada pojawiło się 12 zborów typowo romskich.

Ponadto podzielił się swoim świadectwem nawrócenia. Wspomniał o niełatwym dzieciństwie i biedzie. Opowiedział o trudnych relacjach z ojcem. Jako dziecko widział skutki alkoholu i przemocy. Później jako nastolatek kradł, pił, uprawiał hazard. Na szczęście poznał Boga i jego życie wygląda inaczej. Poprzez Ewangelię i swoje świadectwo ponad wszystko głosi Jezusa słowackim Cyganom. Słowo Boże ma moc i zmienia ludzkie życie. Jak do tego doszło można usłyszeć w powyższym filmie. Zachęcamy do modlitwy za słowackich Romów i ewangelizację tego kraju.

zdjęcie: screen z youtube

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: