Strona główna Najnowsze Herezja Katolickiego Kościoła Mariawitów: Maryja jest Bogiem

Herezja Katolickiego Kościoła Mariawitów: Maryja jest Bogiem

Maryja jest Bogiem?

Katolicki Kościół Mariawitów naucza, iż Maryja jest Bogiem Ojcem. Jak walczyć z takimi herezjami?

Wyjątkowym bałwochwalstwem wykazuje się Katolicki Kościół Mariawitów nauczając, iż Maryja jest Bogiem. Dla przykładu poniżej wpis z ich facebookowego fanpejdża, który tylko potwierdza ich herezje:

Katolicki Kościół Mariawitów często jest mylony ze Starokatolickim Kościołem Mariawitów, od którego się odłączył w 1935 roku. Potocznie nazywa się ich felicjańskimi mariawitami. Ponadto wyświęcają kobiety na duchownych i wyróżniają się nietypową (i trudną do zrozumienia) nauką związaną z Trójcą. Wierzą, iż… jak Syn Boży wcielił się w Chrystusa, tak Bóg Ojciec w Maryję, zaś Duch Święty wcielił się w zakonnicę Felicję Kozłowską zwaną Mateczką. Jest ona założycielką mariawityzmu, który w wyniku jej objawień odłączył się od tradycyjnego katolicyzmu. Ich treść można przeczytać w Dziele Wielkiego Miłosierdzia. Według danych z Małego Rocznika Statystycznego Polski z 2018 roku Katolicki Kościół Mariawitów w RP liczy 1838 wiernych.

Czy Maryja jest Bogiem? Czy należy czcić Maryję? Czym jest Trójca? By odnaleźć odpowiedź na te pytania proponujemy felicjańskim mariawitom lekturę Pisma Świętego. Trzymanie się Biblii jako jedynego źródła wiary pozwoli uniknąć zwiedzenia.

„Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się, i na Jego królestwo: głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, [w razie potrzeby] wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz. Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań – ponieważ ich uszy świerzbią – będą sobie mnożyli nauczycieli. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty, spełnij swe posługiwanie!” 2Tm. 4:1-5

„I upadłem przed jego stopami, by oddać mu pokłon. I mówi: «Bacz, abyś tego nie czynił, bo jestem twoim współsługą i braci twoich, co mają świadectwo Jezusa: Bogu samemu złóż pokłon!» Świadectwem bowiem Jezusa jest duch proroctwa.” Ap. 19:10

„Trzej bowiem dają świadectwo: Duch, woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą.” 1J. 5:7-8

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: