Strona główna Dzieje się Petycja dotycząca księdza Rydzyka bliżej papieża

Petycja dotycząca księdza Rydzyka bliżej papieża

petycja dotycząca Rydzyka
zdjęcie: wp.pl

Kanadyjski polityk Thomas Lukaszuk przekazał arcybiskupowi Richardowi Smithowi petycję dotyczącą działalności księdza Rydzyka. Ma ona przez interwencję papieża zmusić toruńskiego redemptorystę do wycofania się z komentowania wydarzeń politycznych.

Petycja została przetłumaczona na języki: angielski, włoski i hiszpański. Obecnie podpisało się pod nią ponad 130 tysięcy Internautów. Autorzy petycji Adam N. i Witold M. chcą zostać anonimowi bojąc się nacisku polskich służb. Podpisy były zbierane od wiosny 2017 roku. W konsekwencji pod petycją podpisało się ponad 132 tysiące osób. Ponadto lewicowy polityk Thomas Lukaszuk, który przekazał petycję arcybiskupowi w wywiadzie dla Onetu określił księdza Rydzyka jako kontrowersyjnego duchownego znanego jako homofob i antysemita. Urodzony w Gdyni Lukaszuk jest zwolennikiem multikulturalizmu oraz działalności aktywistów spod znaku tęczy. Już wcześniej walczył o to by prezes Radia Maryja miał zakaz wstępu do Kanady.

Treść pisma zaczyna się słowami: „Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji”. Po pierwsze czy arcybiskup Smith przekaże petycję dalej do Watykanu? Po drugie jeśli petycja zostanie pozytywnie rozpatrzona to ksiądz Rydzyk będzie zmuszony do wycofania się z działalności politycznej?

źródło: Onet

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: