Strona główna Dzieje się Polepsza się sytuacja chrześcijan w Egipcie

Polepsza się sytuacja chrześcijan w Egipcie

Sytuacja chrześcijan w Egipcie
zdjęcie: middleeasteye.net

Sytuacja chrześcijan w Egipcie polepsza się. Zmalała liczba ataków terrorystycznych, a obecny prezydent dąży do stabilizacji.

Zgodnie z kalendarzem juliańskim 7 stycznia chrześcijanie w Egipcie celebrowali Boże Narodzenie. Nie doszło wówczas do żadnych aktów terrorystycznych. Ponadto w uroczystościach oficjalnie udział wziął prezydent kraju Abd al-Fattah as-Sisi. Sytuację wyznawców Jezusa w tym państwie zrelacjonował ksiądz Rafic Greiche – rzecznik prasowy Kościoła Katolickiego w Egipcie.

„Po fali prześladowań za rządów Bractwa Muzułmańskiego, teraz nastał czas odprężenia. Prezydent al-Sissi osobiście uczestniczył w koptyjskich uroczystościach. Państwo stara się zapewnić chrześcijanom bezpieczeństwo i miejsca kultu. Za przykładem prezydenta idą też pozostali muzułmanie.”

Co najważniejsze chrześcijanie zamieszkujący Egipt coraz rzadziej podejmują decyzję o wyjeździe z kraju. W Egipcie na budowę czy remont obiektów religijnych potrzebne jest zezwolenie władz. Mimo to w ostatnich latach urzędnicy państwowi nie robią większych problemów. Egipt pod względem prześladowań w rankingu Open Doors zajmuje 16. pozycję. Zapewne w zbliżającym się raporcie spadnie o kilka pozycji, gdyż sytuacja chrześcijan zdecydowanie się polepsza. Ponad wszystko zachęcamy do modlitwy za Egipcjan.

źródło: vaticannews

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: